Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

YD Home - prodej nemovitostí v ČR i zahraničí.

Tipy pro moderní interiér

Jak vybrat ten správný kávovar?

29. 6. 2022

Každému milovníku kávy přestane po čase chutnat rozpustná káva a začne se pohlížet po vhodném přístroji na doma. Cenové rozpětí kávovarů je opravdu velké a vybrat ten pravý může být opravdový oříšek. Pojďme si projít základní atributy jednotlivých druhů kávovarů, které vám pomohou s rozhodováním.

Netradiční fasády, které vás odliší od ostatních

21. 6. 2022

Uvažujete o nové fasádě a nejste si jistí? Už jste viděli všechna řešení a žádné vás nezaujalo. A co takhle vyzkoušet něco opravdu netradičního? Nabízíme vám 4 zajímavá řešení, která upoutají pozornost, a váš dům díky nim budete vypadat nezapomenutelně. A myslíme to v dobrém slova smyslu.

Opěrné zdi šetří čas i peníze

20. 6. 2022

Řešíte-li jak zabránit sesuvu půdy na vašem pozemku nebo zkrátka potřebujte postavit opěrnou zeď, zvolte opěrné zdi z betonu. Opěrné, ale i podpěrné betonové zdi mají svůj funkční a také estetický význam. Vytváří výškový předěl a zabraňují sesuvu půdy. Podpěrná zeď ji zadržuje a brání sesuvu a sedání zeminy. S tím vám nabízí kus rovné plochy, která se dá dobře využít. A působí esteticky.

Vše, co potřebujete vědět o tepelném čerpadle

16. 6. 2022

Pokud stavíte dům nebo zrovna rekonstruujete, tak jistě uvažujete, jak snížit náklady na vytápění. O tepelném čerpadle jste už nejspíš něco zaslechli a možná o něm dokonce přemýšlíte. Pojďme se společně podívat, jak tepelné čerpadlo funguje a jaká je reálně úspora peněz.

Jak odhalit červotoče a zbavit se ho jednou pro vždy?

9. 6. 2022

Každý z nás si svůj domov pečlivě buduje a hýčká. Představa škůdce, který náš domov ničí, je děsivá. Pokud se tento nepříjemný a vytrvalý podnájemník nastěhuje i k vám, tak musíte rychle jednat a vystěhovat jej co nejdříve. Budete-li s hubením otálet, tak můžete řešit nepříjemné škody.

6 tipů, jak si usnadnit mytí oken

31. 5. 2022

Mytí oken není zrovna oblíbená kratochvíle. Určitě to znáte. Leštíte okno do úmoru a pořád jsou na něm šmouhy. Nezoufejte a přečtěte si našich 6 tipů a příště už na ta zrádná okna vyzrajete. Vybavte se tím správným arsenálem a hurá na to.

Netradiční dekorace na fasády

26. 5. 2022

Nudí vás už klasická barva fasády a chcete svůj dům odlišit? Zkuste zapřemýšlet nad klasickými i méně tradičními dekoracemi, které udělají z vaší fasády originální kousek. Dejte si s výběrem na čas, protože fasáda je tváří domu a neděláte ji na dva roky, ale bude tu s vámi pěknou řádku let.

Zakládáme bylinkovou zahrádku

17. 5. 2022

Bylinková zahrádka je snem mnoha hospodyněk. Přísun čerstvého koření pozvedne každé vaření a nádherně provoní zahradu i kuchyni. Velkým bonusem je samozřejmě krásný vzhled a léčivé účinky některých rostlinek. Jak založit bylinkovou zahrádku i u vás doma si prozradíme v dnešním článku.

Jak vybrat retenční nádrž na vodu

11. 5. 2022

Smýšlíte ekologicky a chcete šetřit přírodu? Jedním z kroků může být rozhodnutí akumulovat dešťovku a znovu ji využívat. Hodit se může ne jen na zalévání zahrady, ale také třeba na mytí auta nebo na splachování toalety či dokonce praní. Retenční nádrže jsou nejefektivnějším způsobem, jak uskladnit vodu z okapů a velkých zpevněných ploch. Jsou to plastové nádrže, které jsou stoprocentně vodotěsné, a jejich životnost je prakticky neomezená. Vyberete si tu nejvhodnější velikost a můžete ji okamžitě začít používat u vás doma, ale i na chatě nebo i u velkých průmyslových budov.

Krbová kamna, krbová vložka nebo krb?

4. 5. 2022

Pokud stavíte nebo renovujete dům, tak zapřemýšlejte o nezávislém zdroji tepla. Topení dřevem je tradice, která jen tak nepomine. Nejde totiž jen o teplo, ale také o nezaměnitelné praskání dřeva a vůni. Nechte se inspirovat jedním ze tří skvělých řešení a dopřejte si teplo ohně i u vás doma.

Jak správně sladit barvy v interiéru

4. 5. 2022

Barvy dodávají každému interiéru osobitý tón. Správný výběr barev dokáže opticky proměnit celý pokoj, proto mu věnujte náležitou pozornost. Barvy totiž umí ovlivnit i lidskou psychiku a ve vhodně zvolených odstínech se budete cítit jako ryba ve vodě.

Jak snadno poznat pravé a levé dveře?

30. 4. 2022

Pokud přemýšlíte, jak rozeznat pravé a levé dveře, pro rozeznání stačí postavit se tak, aby se dveřní křídlo otevíralo k Vám. V té chvíli je důležité, kde jsou umístěny dveřní závěsy. Jestli jsou po Vaší pravé straně, jde o dveře pravé, jestli jsou po Vaší levé ruce, jde o dveře levé.

Jak se zbavit zvířecích chlupů z oblečení

26. 4. 2022

Máte doma čtyřnohého mazlíčka a neustále nacházíte po celém domě chlupy? Přestože vše uklidíte, tak se vždy najde plno chlupů, které se dostanou zrovna na vaše oblíbené oblečení v dobu, kdy je to nejméně vhodné. Jak se chlupů zbavit a předejít jejich návratu, se dozvíte v dnešním článku.

Dřevostavby: kousek historie

19. 4. 2022

Dřevostavby nejsou výstřelky moderní doby. Dřevo je dostupný materiál a ve stavitelství se využíval dlouhé roky pro své jedinečné vlastnosti. Moderní dřevostavby zažily v posledních letech renesanci a pořád se drží na špici v oblíbenosti. Pojďme se podívat, jak to bylo s dřevěnými domky v průběhu dějin.

Renovace dřevěného stropu – než začnete s rekonstrukcí

12. 4. 2022

Máte doma dřevěný strop, který má nejlepší léta dávno za sebou a je třeba jej opravit? Přesně pro vás je určený dnešní článek, ve kterém se dozvíte, co dělat ještě před započetím rekonstrukce. Příprava je totiž minimálně stejně důležitá, jako realizace projektu.

Pojistěte se před dovolenou v zahraničí

8. 4. 2022

Nikdo jistě nepřemýšlí, že se mu na dovolené stane nějaký úraz nebo onemocní. Je ale dobré být připraven na každou variantu, protože i nešťastné náhody se někdy dějí. Zařiďte si před dovolenou cestovní pojištění a buďte připraveni na každou situaci.