Články & návody

EcoDomy s.r.o. - výstavba zděných pasivních domů přímo na klíč dle požadavků zákazníka.

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

YD Home - prodej nemovitostí v ČR i zahraničí.

Zemní práce Praha - rovnání terénu i jeho úpravy či modelování.

Tipy pro moderní interiér

Krbová kamna, krbová vložka nebo krb?

4. 5. 2022

Pokud stavíte nebo renovujete dům, tak zapřemýšlejte o nezávislém zdroji tepla. Topení dřevem je tradice, která jen tak nepomine. Nejde totiž jen o teplo, ale také o nezaměnitelné praskání dřeva a vůni. Nechte se inspirovat jedním ze tří skvělých řešení a dopřejte si teplo ohně i u vás doma.

Jak správně sladit barvy v interiéru

4. 5. 2022

Barvy dodávají každému interiéru osobitý tón. Správný výběr barev dokáže opticky proměnit celý pokoj, proto mu věnujte náležitou pozornost. Barvy totiž umí ovlivnit i lidskou psychiku a ve vhodně zvolených odstínech se budete cítit jako ryba ve vodě.

Jak snadno poznat pravé a levé dveře?

30. 4. 2022

Pokud přemýšlíte, jak rozeznat pravé a levé dveře, pro rozeznání stačí postavit se tak, aby se dveřní křídlo otevíralo k Vám. V té chvíli je důležité, kde jsou umístěny dveřní závěsy. Jestli jsou po Vaší pravé straně, jde o dveře pravé, jestli jsou po Vaší levé ruce, jde o dveře levé.

Jak se zbavit zvířecích chlupů z oblečení

26. 4. 2022

Máte doma čtyřnohého mazlíčka a neustále nacházíte po celém domě chlupy? Přestože vše uklidíte, tak se vždy najde plno chlupů, které se dostanou zrovna na vaše oblíbené oblečení v dobu, kdy je to nejméně vhodné. Jak se chlupů zbavit a předejít jejich návratu, se dozvíte v dnešním článku.

Dřevostavby: kousek historie

19. 4. 2022

Dřevostavby nejsou výstřelky moderní doby. Dřevo je dostupný materiál a ve stavitelství se využíval dlouhé roky pro své jedinečné vlastnosti. Moderní dřevostavby zažily v posledních letech renesanci a pořád se drží na špici v oblíbenosti. Pojďme se podívat, jak to bylo s dřevěnými domky v průběhu dějin.

Renovace dřevěného stropu – než začnete s rekonstrukcí

12. 4. 2022

Máte doma dřevěný strop, který má nejlepší léta dávno za sebou a je třeba jej opravit? Přesně pro vás je určený dnešní článek, ve kterém se dozvíte, co dělat ještě před započetím rekonstrukce. Příprava je totiž minimálně stejně důležitá, jako realizace projektu.

Pojistěte se před dovolenou v zahraničí

8. 4. 2022

Nikdo jistě nepřemýšlí, že se mu na dovolené stane nějaký úraz nebo onemocní. Je ale dobré být připraven na každou variantu, protože i nešťastné náhody se někdy dějí. Zařiďte si před dovolenou cestovní pojištění a buďte připraveni na každou situaci.

4 tipy, jak vybrat střešní tašky

29. 3. 2022

Střecha není levná záležitost. Je jedno, jestli stavíte nebo rekonstruujete, ale investice do kvalitní krytiny se vám vrátí. Nevhodný výběr vás může v budoucnu stát spoustu peněz a také starostí. Jak na to, se podíváme v dnešním článku.

Zbavte se štěnic jednou pro vždy

22. 3. 2022

Ještě před několika lety byly štěnice neklamnou známku zanedbané hygieny a špíny. Dnes si je bohužel můžete donést z veřejné dopravy nebo hotelu. Dokonce je k vám může donést nic netušící návštěva. Na nic nečekejte a rychle se jich zbavte.

Rododendrony - jasná volba pro zahradu

14. 3. 2022

Rododendrony jsou jedním z nejoblíbenějších okrasných keřů. Tmavě zelené listy a nádherné květy vytvoří z každé zahrady skvostné místo. Z více než 1000 druhů si vybere i ten nejnáročnější zahradník. Díky šlechtění jsou k dostání nejrůznější barvy i tvary květů. Tak směle na zahradu.

Jak vybrat květináče

9. 3. 2022

Květináč je alfou a omegou pro pěstování rostlin. Málokdo ví, že velikost i materiál květináče ovlivňuje růst rostliny. Aby se květinám dobře dařilo, tak jim musíte vybrat ten pravý a ještě jej sladit se zbytkem interiéru. Jak na tento nelehký úkol vám poradíme v dnešním článku.

Jak na čištění fasády

2. 3. 2022

Fasáda je vizitkou každého domu. Dříve či později přijde chvíle na její čištění. Ať už je to po zimě nebo se na ní podepsal čas, tak se údržbě nevyhnete. Jak si poradit s nečistotami a usazeninami vám poradíme v dnešním článku.

Jak motivovat děti k úklidu

22. 2. 2022

Uklizený pokojíček je vizitkou každého dítěte. Zatímco některé děti jsou od přírody pořádné, tak jiné mají v pokojíčku chlívek celoročně. Nezavírejte před nepořádkem u malých dětí oči, ale naučte je uklízet. Je to jedna z cest, jak dosáhnout samostatnosti.

Dřevostavby jako cesta k trvalé udržitelnosti?

19. 2. 2022

Celková populace stále stoupá a všichni chtějí někde bydlet. Aby nedocházelo ke stále většímu znečištění, tak musíme stavět chytře, aby i pro naše potomky zůstaly nějaké zdroje. Mohou se dřevostavby stát ekologickými stavbami budoucnosti? Pojďme se na problematiku podívat blíže.

Jak se zbavit blech

4. 2. 2022

Zvířecí blechy na lidi přece nejdou. Nebo ano? Blechám je popravdě úplně jedno koho kousnou. Pokud mají po ruce zvířecí kožich, tak se zavrtají do něj. A pokud je na blízku člověk, tak nepohrdnou ani lidskou krví. Vyprovoďte blechy ze dveří jednou provždy.

Rekonstrukce zahradní chaty

2. 2. 2022

Máte na zahradě starou zahradní chatku a nevíte si rady s rekonstrukcí? Chcete vlastní bydlení, ale nemáte peníze na nový dům? V obou případech vám může oprava zahradní chatky vytrhnout trn z paty. Dnešní článek vám poradí, jak v případě rekonstrukce postupovat.