Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Tipy pro moderní interiér

Jak vybrat obklady a dlažbu do koupelny?

Rekonstrukce koupelny nebo zařizování nové koupelny v novostavbě je neodmyslitelně spjata také s výběrem obkladů a dlažby, které hrají hlavní roli v desingu a celkovém dojmu místnosti, kde tráví svůj čas každý z nás, a to na denní bázi. V rámci zařizování je proces vybírání poměrně příjemná záležitost, pakliže vezmeme v potaz současné možnosti a širokou nabídku, kde si vybere opravdu každý, a to dle vlastních preferencí i vkusu.

Ochraňte dřevo před škůdci

Dřevo je léty ověřený stavební materiál, který se pyšní spoustou pozitivních vlastností. Protože jde o přírodní materiál, tak musíme počítat s jeho přirozenými vlastnostmi. Při troše péče vám dřevo bude sloužit dlouhé roky. Uvažujete-li o dřevu, tak neváhejte. Krásnější a všestrannější materiál najdete jen stěží.

Jak postupovat při úrazu v zahraničí

Nikdo nechce na dovolené řešit zdravotní problémy, ale dějí se i špatné věci, proto je lepší být připraven. Ošetření v zahraničí může být velmi drahé, proto se rozhodně nevyplatí ušetřit pár stovek za pojištění a raději vybrat kvalitní službu se zárukou plnění. Jak se před cestou připravit, si prozradíme v dnešním článku.

5 tipů pro ekologičtější domácnost

Ekologie na náš číhá na každém kroku. Někdy máme dokonce pocit, že to ekologičtí nadšenci a aktivisté přehání a svým nadšením nás spíše odrazují. Pokud uvažujete o šetrnějším životu a nechcete z toho dělat velkou vědu, tak se do začátku řiďte naším seznamem eko tipů pro domácnosti.

Jak správně sušit bylinky

Sušení bylinek je jednou z tradičních metod uchovávání na zimu. Usušit lze téměř všechny druhy bylinek a využijete tímto způsobem každou jejich část od kořene až po květ. Správná technika sušení rozhoduje o úspěchu. Pokud bylinky špatně připravíte či usušíte, tak se mohou znehodnotit a veškerá snaha přijde nazmar.

Jak vybrat ten správný kávovar?

Každému milovníku kávy přestane po čase chutnat rozpustná káva a začne se pohlížet po vhodném přístroji na doma. Cenové rozpětí kávovarů je opravdu velké a vybrat ten pravý může být opravdový oříšek. Pojďme si projít základní atributy jednotlivých druhů kávovarů, které vám pomohou s rozhodováním.

Netradiční fasády, které vás odliší od ostatních

Uvažujete o nové fasádě a nejste si jistí? Už jste viděli všechna řešení a žádné vás nezaujalo. A co takhle vyzkoušet něco opravdu netradičního? Nabízíme vám 4 zajímavá řešení, která upoutají pozornost, a váš dům díky nim budete vypadat nezapomenutelně. A myslíme to v dobrém slova smyslu.

Opěrné zdi šetří čas i peníze

Řešíte-li jak zabránit sesuvu půdy na vašem pozemku nebo zkrátka potřebujte postavit opěrnou zeď, zvolte opěrné zdi z betonu. Opěrné, ale i podpěrné betonové zdi mají svůj funkční a také estetický význam. Vytváří výškový předěl a zabraňují sesuvu půdy. Podpěrná zeď ji zadržuje a brání sesuvu a sedání zeminy. S tím vám nabízí kus rovné plochy, která se dá dobře využít. A působí esteticky.

Vše, co potřebujete vědět o tepelném čerpadle

Pokud stavíte dům nebo zrovna rekonstruujete, tak jistě uvažujete, jak snížit náklady na vytápění. O tepelném čerpadle jste už nejspíš něco zaslechli a možná o něm dokonce přemýšlíte. Pojďme se společně podívat, jak tepelné čerpadlo funguje a jaká je reálně úspora peněz.

Jak odhalit červotoče a zbavit se ho jednou pro vždy?

Každý z nás si svůj domov pečlivě buduje a hýčká. Představa škůdce, který náš domov ničí, je děsivá. Pokud se tento nepříjemný a vytrvalý podnájemník nastěhuje i k vám, tak musíte rychle jednat a vystěhovat jej co nejdříve. Budete-li s hubením otálet, tak můžete řešit nepříjemné škody.

6 tipů, jak si usnadnit mytí oken

Mytí oken není zrovna oblíbená kratochvíle. Určitě to znáte. Leštíte okno do úmoru a pořád jsou na něm šmouhy. Nezoufejte a přečtěte si našich 6 tipů a příště už na ta zrádná okna vyzrajete. Vybavte se tím správným arsenálem a hurá na to.

Netradiční dekorace na fasády

Nudí vás už klasická barva fasády a chcete svůj dům odlišit? Zkuste zapřemýšlet nad klasickými i méně tradičními dekoracemi, které udělají z vaší fasády originální kousek. Dejte si s výběrem na čas, protože fasáda je tváří domu a neděláte ji na dva roky, ale bude tu s vámi pěknou řádku let.

Zakládáme bylinkovou zahrádku

Bylinková zahrádka je snem mnoha hospodyněk. Přísun čerstvého koření pozvedne každé vaření a nádherně provoní zahradu i kuchyni. Velkým bonusem je samozřejmě krásný vzhled a léčivé účinky některých rostlinek. Jak založit bylinkovou zahrádku i u vás doma si prozradíme v dnešním článku.

Jak vybrat retenční nádrž na vodu

Smýšlíte ekologicky a chcete šetřit přírodu? Jedním z kroků může být rozhodnutí akumulovat dešťovku a znovu ji využívat. Hodit se může ne jen na zalévání zahrady, ale také třeba na mytí auta nebo na splachování toalety či dokonce praní. Retenční nádrže jsou nejefektivnějším způsobem, jak uskladnit vodu z okapů a velkých zpevněných ploch. Jsou to plastové nádrže, které jsou stoprocentně vodotěsné, a jejich životnost je prakticky neomezená. Vyberete si tu nejvhodnější velikost a můžete ji okamžitě začít používat u vás doma, ale i na chatě nebo i u velkých průmyslových budov.

Krbová kamna, krbová vložka nebo krb?

Pokud stavíte nebo renovujete dům, tak zapřemýšlejte o nezávislém zdroji tepla. Topení dřevem je tradice, která jen tak nepomine. Nejde totiž jen o teplo, ale také o nezaměnitelné praskání dřeva a vůni. Nechte se inspirovat jedním ze tří skvělých řešení a dopřejte si teplo ohně i u vás doma.

Jak správně sladit barvy v interiéru

Barvy dodávají každému interiéru osobitý tón. Správný výběr barev dokáže opticky proměnit celý pokoj, proto mu věnujte náležitou pozornost. Barvy totiž umí ovlivnit i lidskou psychiku a ve vhodně zvolených odstínech se budete cítit jako ryba ve vodě.