Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Nástěnka na všechny dětské výtvory

Kupovaná nástěnka

Pokud se vám nechce vymýšlet a vyrábět nástěnku, tak můžete vyrazit do nejbližšího hobymarketu nebo kancelářských potřeb a jednoduše si nástěnku pořídit už hotovou. Ušetříte nějaký čas na výrobu, ale na druhou stranu se budete muset spokojit s nabízenými produkty, kterých nemusí být v nabídce příliš mnoho.

Vyrobte si vlastní nástěnku

Klasická nástěnka je samozřejmě z korku. Vyrobit si ji můžete sami doma za poměrně nízkou cenu a s trochou šikovnosti to zvládnete i vy. Jako podklad vám postačí dřevěná deska požadovaného rozměru, kterou zabrousíte a případně i nalakujete. Na ni nalepte nebo přibijte hřebíky korkovou podložku pod podlahy, kterou pořídíte v hobymarketu kolem 80 korun za metr čtvereční.

Tloušťka korkové podložky je jen 2 mm, proto je důležitý dřevěný podklad. Následně nástěnku připevněte na zeď a máte hotovo za zlomek ceny.

Síť na zavěšení

Zajímavým ta také poměrně atraktivním řešením je síť. Lze zakoupit síť v hobymarketu nebo zvolit dekorační rybářské sítě. Nejlevnější a nejekologičtější řešení je síť na míčové sportky, která je vyřazená z provozu. Pár dírek vás rozhodně nezastaví. Takovou síť můžete před použitím omýt v odstraňovači skvrn nebo ji vyprat na ruční program.

Připravenou síť jednoduše připevněte na zeď pomocí hřebíků na několika místech. Můžete vytvořit přehnutí a přizpůsobit se i výklenkům. K připevnění obrázků vám bude stačit několik kolíčků. Lze použít klasické prádelní nebo malé dekorační kolíčky.

Tip: Nechte každé dítě vybrat si svoje kolíčky, případně kolíčky dozdobit barvou. Snadno tak odlišíte jednotlivé výtvory a připravíte dětem další zábavu.

Magnetická nástěnka

Pokud hledáte neotřelé řešení a nejste příliš zruční, tak se poohlédněte po magnetické barvě. Seženete ji ve specializovaných prodejnách v několika provedeních podle obsahu magnetitu. Magnetickou barvu jednoduše natřete na vybrané místo a zeď se stane magnetickou.

Potřebovat budete samozřejmě nějaké magnetky a opět můžete děti nechat vybrat design magnetek. Navíc si sem můžete vystavit magnetky z výletů a připomínat si společně strávené okamžiky. Velkou výhodou je, že magnetická barva nijak zeď nepoškodí a můžete vytvořit opravdu velké magnetické plochy.

Přečtěte si také Jak vybrat květináče nebo Jak na vermikompostér.

Fotografie