Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Rekonstrukce

WC v koupelně ano, nebo ne

Plánujete rekonstrukci koupelny, projektujete domek, nebo stavíte? Chcete ušetřit místo a zvažujete spojení toalety s koupelnou? Nejste si ale jistí, jestli vám takové řešení bude vyhovovat a zda je to vůbec možné? Poradíme vám, jaké jsou výhody a nevýhody obou řešení.

Úchytky k nové kuchyňské lince, nebo bez nich

Budujete nový dům, rekonstruujete stávající byt, chatu, chalupu a lámete si hlavu nad tím, zda zvolit kuchyni klasicky s úchyty, anebo dáte raději přednost moderněji pojaté variantě bez úchytek? Poradíme vám, jaké jsou výhody a nevýhody obou řešení a jaké aspekty je nezbytné uvážit před vlastní realizací vaší zbrusu nové kuchyňské linky.

Eternit – vše, co potřebujete vědět

Eternitu odzvonilo už před hezkou řádkou let. Stále se ale najdou budovy před rekonstrukcí, kde na vás může vykouknout. Protože nevyhovují současným požadavkům na zdravé bydlení, tak se jich musíme zbavit. Proto nastává otázka, jak to provést a ochránit svoje zdraví. Pojďme se na tuto problematiku podívat blíže.

Zajímavé alternativy podlahového vytápění

Stavíte dům nebo rekonstruujete a nechcete mít doma radiátory? Nejčastějším řešením je podlahové vytápění. To ale nemusí vyhovovat každému. Přestože je dokázáno, že je podlahovka zdraví neškodná, tak někteří citlivější jedinci trpí bolestmi hlavy a není jim v takto vytápěné místnosti příjemně. Naštěstí můžete topit i jinými částmi místnosti.

Vše, co potřebujete vědět o tepelném čerpadle

Pokud stavíte dům nebo zrovna rekonstruujete, tak jistě uvažujete, jak snížit náklady na vytápění. O tepelném čerpadle jste už nejspíš něco zaslechli a možná o něm dokonce přemýšlíte. Pojďme se společně podívat, jak tepelné čerpadlo funguje a jaká je reálně úspora peněz.

Jak snadno poznat pravé a levé dveře?

Pokud přemýšlíte, jak rozeznat pravé a levé dveře, pro rozeznání stačí postavit se tak, aby se dveřní křídlo otevíralo k Vám. V té chvíli je důležité, kde jsou umístěny dveřní závěsy. Jestli jsou po Vaší pravé straně, jde o dveře pravé, jestli jsou po Vaší levé ruce, jde o dveře levé.

Renovace dřevěného stropu – než začnete s rekonstrukcí

Máte doma dřevěný strop, který má nejlepší léta dávno za sebou a je třeba jej opravit? Přesně pro vás je určený dnešní článek, ve kterém se dozvíte, co dělat ještě před započetím rekonstrukce. Příprava je totiž minimálně stejně důležitá, jako realizace projektu.

Rekonstrukce zahradní chaty

Máte na zahradě starou zahradní chatku a nevíte si rady s rekonstrukcí? Chcete vlastní bydlení, ale nemáte peníze na nový dům? V obou případech vám může oprava zahradní chatky vytrhnout trn z paty. Dnešní článek vám poradí, jak v případě rekonstrukce postupovat.

Krbová kamna aneb splňte si sen

Teplo domova. Pod těmito slovy si mnozí představy krbová kamna, vytvářející teplou a útulnou atmosféru. Jejich výběr však podléhá několika podstatným kritériím, která byste měli zohlednit.

Betonová stěrka a vše, co potřebujete vědět

Betonová stěrka je krásným doplňkem mnoha moderních prostor, které ozvláštní, dodá jim nadčasový nádech a útulný pocit. Oblíbili si ji bytový designéři i architekti. Co vše je dobré o ní vědět? Na to vám teď odpovíme.

Výběr vchodových dveří do rodinného domu

Vchodové dveře jsou jedním z nejdůležitějších prvků domu. Nejen, že plní svou funkci a zajišťují nám bezpečnost, ale také jsou tím prvním, co nás po příchodu domů uvítá a co dělá z domu Domov. Jak tedy vybrat ty správné?

Jak na vnitřní uspořádání skříně

Máte problém uložit všechny věci, které potřebujete? Také se vám věčně někde něco válí, a důvodem je nedostatek úložných prostor? Vestavěná šatní skříň je tak elegantním řešením. Když má i každá drobnost své vlastní místo, když i větší věci máte kam schovat, hned to doma vypadá lépe. Snadno tak uděláte pořádek, který se jednoduše udržuje.

Rekonstrukce koupelny

Koupelna je místem, kde začínáme a mnohdy i končíme svůj den. Každý člen rodiny ji používá několikrát denně, často v ní trávíme desítky minut. Je tedy důležité, aby splňovala naše požadavky jak po stránce funkční, tak po stránce estetické. Na co si dát při rekonstrukci koupelny pozor a o čem důkladně popřemýšlet?

Mechanické filtry jako základ při úpravě vody

Kvalita vody v České republice se velmi různí podle místa, ze které je čerpána. Největším problémům čelí uživatelé vody ze studní. Ačkoli může být voda ze studny relativně zdravá, často se v ní vyskytují především pevné částice viditelné okem. Právě pro tyto případy jsou vhodné mechanické filtry.

 

Nepodceňujte vlhkost v domě! Začněte ji řešit ještě dnes

Téměř každý starší dům se potýká s nadměrnou vlhkostí a s ní souvisejícími potížemi, jako je opadávající omítka, solné výkvěty, plísně a mnoho dalších nepříjemností, které nemají vliv pouze na estetiku našeho domova, ale především mají negativní dopad na zdraví obyvatelů. Týká se to i vašeho domu? Pak byste neměli na nic čekat a měli byste začít tuto situaci ihned řešit.