Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Fasády

Mozaiková zeď na zahradu – netradiční dekorace

Zahrada je radost i starost. Pokud se chcete cítit na své zahrádce komfortně a obklopovat se pěknými věcmi, tak jistě přemýšlíte, čím dalším ji zvelebit. Mozaiky nejsou žádnou novinkou, najdeme je i na velmi starých domech, přesto stále vypadají krásně. Vyzdobte si zahradu pomocí jednoduchých nebo složitých ornamentů a odlište se od svého okolí.

Netradiční fasády, které vás odliší od ostatních

Uvažujete o nové fasádě a nejste si jistí? Už jste viděli všechna řešení a žádné vás nezaujalo. A co takhle vyzkoušet něco opravdu netradičního? Nabízíme vám 4 zajímavá řešení, která upoutají pozornost, a váš dům díky nim budete vypadat nezapomenutelně. A myslíme to v dobrém slova smyslu.

Netradiční dekorace na fasády

Nudí vás už klasická barva fasády a chcete svůj dům odlišit? Zkuste zapřemýšlet nad klasickými i méně tradičními dekoracemi, které udělají z vaší fasády originální kousek. Dejte si s výběrem na čas, protože fasáda je tváří domu a neděláte ji na dva roky, ale bude tu s vámi pěknou řádku let.

Jak na čištění fasády

Fasáda je vizitkou každého domu. Dříve či později přijde chvíle na její čištění. Ať už je to po zimě nebo se na ní podepsal čas, tak se údržbě nevyhnete. Jak si poradit s nečistotami a usazeninami vám poradíme v dnešním článku.

Nejčastěji používané typy fasád

Vybíráte ideální fasádu? Rekonstruujete nebo stavíte? Vybrali jsme pro vás pět typů fasád a společně se podíváme na jejich pro a proti a to nejen z funkčního hlediska, ale také z toho praktického. Zvolit si můžete klasickou fasádu, konečnou úpravu pomocí kamene a řadu dalších variant.

Jak mít dům zase krásný, když se na něm objeví graffiti?

Je graffiti umění, nebo vandalismus? Odpovědět na tuto otázku není snadné, protože záleží na úhlu pohledu. Když ho obdivujete na legální ploše, podivíte se nad tím, jak může někdo pomocí sprejů vytvořit tak impozantní umělecké dílo. Ale až se objeví na fasádě vašeho domu nebo na zděném plotě, změníte názor o sto osmdesát stupňů. Co si v takovém případě počít?

Plíseň je nepřítelem fasády. Jak ji efektivně ochránit?

Plísním se daří nejen v interiéru, ale také na fasádách. Do ohrožené skupiny patří stavby ve vlhkých a nepříliš slunných lokalitách. Přítomnost plísně je naprosto nežádoucí ze zdravotního hlediska a zároveň nepříznivě ovlivňuje životnost materiálu. V tomto článku vám prozradíme, jaké domy jsou na tvorbu plísní nejnáchylnější a jak ji z fasády odstranit.