Články & návody

ATELIER HORKÝ s.r.o. - architektonická kancelář Praha.

EcoDomy s.r.o. - výstavba zděných pasivních domů přímo na klíč dle požadavků zákazníka.

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

YD Home - prodej nemovitostí v ČR i zahraničí.

Zemní práce Praha - rovnání terénu i jeho úpravy či modelování.

Jak vybrat ten správný kávovar?

Kapslové kávovary

Kapslové kávovary jsou pro přípravu kávy nejjednodušší a nejrychlejší. Šálek kávy zde není připravován z mletých zrn, ale ze speciální kapsle, kterou po použití vyhodíte. Existují také plnitelné kapsle, které vám ušetří nějaké peníze a negenerují zbytečný odpad.

Kávovary na kapsle jsou velmi levné a jejich provoz a údržba nevyžaduje žádné speciální prostředky. Kávovar je malý, skladný a skvěle se hodí na občasnou přípravu kávy. Nepotřebujete mlýnek na kávu a šálek je připraven během několika sekund.

Na druhou stranu však počítejte s vyšší cenou za kávové kapsle. Také u většiny přístrojů nelze připravovat dva hrnky najednou. Milovníky kávy nepotěší ani kávové kapsle, kde nejde nijak regulovat stupeň mletí a příprava.

Pákový kávovar

Pokud chcete mít absolutní přehled o procesu přípravy od namletí až po vypití, tak je pro vás páka to pravé. Mletí si zde musíte obstarat sami a je nutné plnit páku a následně ji udusat. K tomu vám poslouží takzvaný tamper.

Protože pákový kávovar nemá zabudovaný dávkovač ani mlýnek, tak si lze namlet kávu dle požadované hrubosti a dávku zvolit podle své chuti. Některé páky mají speciální nástavce na takzvané ESE pody, které fungují na podobném principu jako sáček s čajem. Odpadá tudíž mletí kávy a udusání.

Pro někoho je ruční příprava kávy nemyslitelná, protože vyžaduje větší čas a mletí kávy. Po každém šálku musíte ručně vyčistit páku. Nicméně většina kaváren používá právě pákové kávovary, protože umožňují ovlivnit celý proces přípravy.

Plně automatický kávovar

Plně automatické kávovary nabízí perfektní servis pro milovníky kávy, kteří si dopřávají několik šálků kávy denně. Nemusíte ztrácet čas mletím kávy, pěchováním a čištěním páky. Automatický kávovar vše obstará za vás. Některé modely dokonce zvládnou vytvořit kávy s mléčnou pěnou a disponují samočištěním pěniče mléka.

Komfort a pohodlí je vykoupeno většími rozměry kávovaru a také vyšší cenou. Za kvalitní plně automatický kávovar si přichystejte částku kolem patnácti tisíc a výše. Počítejte také s tím, že u levnějších modelů nijak neovlivníte proces přípravy a budete odkázáni na kávu, kterou vám kávovar naservíruje.

Přečtěte si také Jak vybrat květináče nebo jak na Rekonstrukci zahradní chaty.

Fotografie