Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

YD Home - prodej nemovitostí v ČR i zahraničí.

Tipy pro moderní interiér

Zbavte se švábů v domě jednou provždy

27. 9. 2022

Nevítaní návštěvníci v podobě myší nebo hmyzu jsou noční můrou. Pokud se nám doma usadí takováto návštěva, tak musíte jednat rychle. Hmyz se velmi snadno a rychle množí, proto problém bude stále narůstat. Jak se jich zbavit jednou provždy, si prozradíme v dnešním článku.

Dřevěný domeček snů pro děti

21. 9. 2022

Každý z nás jako dítě snil o svém vlastním hradu, zámku nebo jen velkém bunkru. Zalézt si někam s kamarády a nerušeně si hrát, je prostě sen. Možná jste domek snů jako dítě neměli, ale můžete jej postavit pro své děti a společně strávit nějaký čas hraním zábavných her.

Eternit – vše, co potřebujete vědět

14. 9. 2022

Eternitu odzvonilo už před hezkou řádkou let. Stále se ale najdou budovy před rekonstrukcí, kde na vás může vykouknout. Protože nevyhovují současným požadavkům na zdravé bydlení, tak se jich musíme zbavit. Proto nastává otázka, jak to provést a ochránit svoje zdraví. Pojďme se na tuto problematiku podívat blíže.

Mozaiková zeď na zahradu – netradiční dekorace

6. 9. 2022

Zahrada je radost i starost. Pokud se chcete cítit na své zahrádce komfortně a obklopovat se pěknými věcmi, tak jistě přemýšlíte, čím dalším ji zvelebit. Mozaiky nejsou žádnou novinkou, najdeme je i na velmi starých domech, přesto stále vypadají krásně. Vyzdobte si zahradu pomocí jednoduchých nebo složitých ornamentů a odlište se od svého okolí.

Tepelná čerpadla

31. 8. 2022

Tepelná čerpadla přinášejí efektivní řešení tam, kde majitelé nechtějí být svazování nutností neustále přikládat a řešit obstarávání a především cenu zdrojů, aby byl jejich domov komfortní a zajišťoval klidné a pohodové bydlení.

Zajímavé alternativy podlahového vytápění

30. 8. 2022

Stavíte dům nebo rekonstruujete a nechcete mít doma radiátory? Nejčastějším řešením je podlahové vytápění. To ale nemusí vyhovovat každému. Přestože je dokázáno, že je podlahovka zdraví neškodná, tak někteří citlivější jedinci trpí bolestmi hlavy a není jim v takto vytápěné místnosti příjemně. Naštěstí můžete topit i jinými částmi místnosti.

Psychologie barev v interiéru

25. 8. 2022

Barvy ovlivňují naše vnímání, náladu, aktivitu a emoce daleko více, než si dovedeme představit. Výběr interiérových barev je proto velmi důležitý a není jej radno podceňovat. Doma totiž trávíme spoustu času a chceme se zde cítit dobře a právě barvy mohou celý dojem značně ovlivnit.

Zahradní jezírka

24. 8. 2022

Pokud máte dostatečně rozlehlou zahradu, můžete na ní vybudovat vodní prvek v podobě zahradního jezírka. A nejen to! Jestliže o pořízení jezírka vážně uvažujete, můžete si vybrat, zda budete v jezírku chovat ryby a využívat jej jako okrasné nebo zda se rozhodnete na své zahradě vytvořit naprosto unikátní prostor pro rodinné osvěžení v horkých letních dnech. Fantazii a představám se meze nikdy nekladou! Možné je opravdu cokoliv.

Připravte se na nečekané – pojistěte své děti

16. 8. 2022

Naše děti jsou pro nás tím nejcennějším, přesto velká spousta rodičů nemá své děti pojištěné. Je to paradoxní, protože s rostoucími cenami řešíme podpojištění nemovitostí, auta a uzavíráme nové životní pojistky na vyšší částky, ale děti z našeho výčtu vynecháváme. Pojďme se společně podívat, proč nezapomínat na naše potomky.

Nástěnka na všechny dětské výtvory

3. 8. 2022

Každá domácnost s malými dětmi potřebuje místo na vystavení dětských výtvorů. Může to být malé místečko nebo velká nástěnka, kam s hrdostí nalepíte obrázky nebo fotografie z výletů. Dle své šikovnosti a fantazie popusťte uzdu fantazie a nechte se inspirovat našimi nápady.

Vyvýšené záhony pro snadnější pěstování

2. 8. 2022

Vyvýšené záhony jsou hitem posledních let. V hobymarketech se s nimi roztrhl pytel a spousta firem vám je vyrobí na zakázku. Pokud jste alespoň trošku zruční, tak si je můžete vyrobit za zlomek ceny sami. Dnes vám poradíme, jak založit vyvýšený záhon a co v něm pěstovat pro maximální výnos.

Jak vybrat obklady a dlažbu do koupelny?

25. 7. 2022

Rekonstrukce koupelny nebo zařizování nové koupelny v novostavbě je neodmyslitelně spjata také s výběrem obkladů a dlažby, které hrají hlavní roli v desingu a celkovém dojmu místnosti, kde tráví svůj čas každý z nás, a to na denní bázi. V rámci zařizování je proces vybírání poměrně příjemná záležitost, pakliže vezmeme v potaz současné možnosti a širokou nabídku, kde si vybere opravdu každý, a to dle vlastních preferencí i vkusu.

Ochraňte dřevo před škůdci

25. 7. 2022

Dřevo je léty ověřený stavební materiál, který se pyšní spoustou pozitivních vlastností. Protože jde o přírodní materiál, tak musíme počítat s jeho přirozenými vlastnostmi. Při troše péče vám dřevo bude sloužit dlouhé roky. Uvažujete-li o dřevu, tak neváhejte. Krásnější a všestrannější materiál najdete jen stěží.

Jak postupovat při úrazu v zahraničí

19. 7. 2022

Nikdo nechce na dovolené řešit zdravotní problémy, ale dějí se i špatné věci, proto je lepší být připraven. Ošetření v zahraničí může být velmi drahé, proto se rozhodně nevyplatí ušetřit pár stovek za pojištění a raději vybrat kvalitní službu se zárukou plnění. Jak se před cestou připravit, si prozradíme v dnešním článku.

5 tipů pro ekologičtější domácnost

12. 7. 2022

Ekologie na náš číhá na každém kroku. Někdy máme dokonce pocit, že to ekologičtí nadšenci a aktivisté přehání a svým nadšením nás spíše odrazují. Pokud uvažujete o šetrnějším životu a nechcete z toho dělat velkou vědu, tak se do začátku řiďte naším seznamem eko tipů pro domácnosti.

Jak správně sušit bylinky

29. 6. 2022

Sušení bylinek je jednou z tradičních metod uchovávání na zimu. Usušit lze téměř všechny druhy bylinek a využijete tímto způsobem každou jejich část od kořene až po květ. Správná technika sušení rozhoduje o úspěchu. Pokud bylinky špatně připravíte či usušíte, tak se mohou znehodnotit a veškerá snaha přijde nazmar.