Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Tipy pro moderní interiér

Proč kuchyni na míru

Máte v úmyslu renovovat stávající kuchyni anebo se dokonce stěhujete do nového bytu či domu a hledáte inspiraci pro vaše nové vybavení kuchyně? Nezaujala vás nabídka v obchodě a přáli byste si něco originálnějšího podle vašeho konkrétního přání? Máme pro vás návrh, zvolte si individuální řešení, zvolte si zakázkovou výrobu nábytku.

Bezpečnost při stavbě a práci na lešení

Každoročně dochází k vážným nehodám, při nichž lidé spadnou z lešení. Nebezpečí hrozí jak lešenářům, kteří lešení staví a následně demontují, tak i řemeslníkům, kteří se na lešení nacházejí například proto, že musí renovovat budovu.

Úchytky k nové kuchyňské lince, nebo bez nich

Budujete nový dům, rekonstruujete stávající byt, chatu, chalupu a lámete si hlavu nad tím, zda zvolit kuchyni klasicky s úchyty, anebo dáte raději přednost moderněji pojaté variantě bez úchytek? Poradíme vám, jaké jsou výhody a nevýhody obou řešení a jaké aspekty je nezbytné uvážit před vlastní realizací vaší zbrusu nové kuchyňské linky.

Zbavte se pavouků jednou provždy

Pavouci nejsou zrovna vítaní společníci v našich domácnostech. Ostatně všechen hmyz se snažíme ze svých domovů vyprovodit co nejrychleji. Pavouci naštěstí nepředstavují žádnou hrozbu a zbavíte se jich poměrně snadno. V dnešním článku si prozradíme jak na to.

Hmyzí hotel – ubytujte užitečné druhy hmyzu

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli název hmyzí hotel, tak se nejspíš právě usmíváte. Ale po přečtení tohoto článku vám vše zapadne do sebe a budete jej chtít mít i na své vlastní zahradě. Je totiž užitečný nejen pro vás, ale také jím pomůžete mnoha ohroženým a důležitým druhům hmyzu.

Zbavte se švábů v domě jednou provždy

Nevítaní návštěvníci v podobě myší nebo hmyzu jsou noční můrou. Pokud se nám doma usadí takováto návštěva, tak musíte jednat rychle. Hmyz se velmi snadno a rychle množí, proto problém bude stále narůstat. Jak se jich zbavit jednou provždy, si prozradíme v dnešním článku.

Dřevěný domeček snů pro děti

Každý z nás jako dítě snil o svém vlastním hradu, zámku nebo jen velkém bunkru. Zalézt si někam s kamarády a nerušeně si hrát, je prostě sen. Možná jste domek snů jako dítě neměli, ale můžete jej postavit pro své děti a společně strávit nějaký čas hraním zábavných her.

Eternit – vše, co potřebujete vědět

Eternitu odzvonilo už před hezkou řádkou let. Stále se ale najdou budovy před rekonstrukcí, kde na vás může vykouknout. Protože nevyhovují současným požadavkům na zdravé bydlení, tak se jich musíme zbavit. Proto nastává otázka, jak to provést a ochránit svoje zdraví. Pojďme se na tuto problematiku podívat blíže.

Mozaiková zeď na zahradu – netradiční dekorace

Zahrada je radost i starost. Pokud se chcete cítit na své zahrádce komfortně a obklopovat se pěknými věcmi, tak jistě přemýšlíte, čím dalším ji zvelebit. Mozaiky nejsou žádnou novinkou, najdeme je i na velmi starých domech, přesto stále vypadají krásně. Vyzdobte si zahradu pomocí jednoduchých nebo složitých ornamentů a odlište se od svého okolí.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla přinášejí efektivní řešení tam, kde majitelé nechtějí být svazování nutností neustále přikládat a řešit obstarávání a především cenu zdrojů, aby byl jejich domov komfortní a zajišťoval klidné a pohodové bydlení.

Zajímavé alternativy podlahového vytápění

Stavíte dům nebo rekonstruujete a nechcete mít doma radiátory? Nejčastějším řešením je podlahové vytápění. To ale nemusí vyhovovat každému. Přestože je dokázáno, že je podlahovka zdraví neškodná, tak někteří citlivější jedinci trpí bolestmi hlavy a není jim v takto vytápěné místnosti příjemně. Naštěstí můžete topit i jinými částmi místnosti.

Psychologie barev v interiéru

Barvy ovlivňují naše vnímání, náladu, aktivitu a emoce daleko více, než si dovedeme představit. Výběr interiérových barev je proto velmi důležitý a není jej radno podceňovat. Doma totiž trávíme spoustu času a chceme se zde cítit dobře a právě barvy mohou celý dojem značně ovlivnit.

Zahradní jezírka

Pokud máte dostatečně rozlehlou zahradu, můžete na ní vybudovat vodní prvek v podobě zahradního jezírka. A nejen to! Jestliže o pořízení jezírka vážně uvažujete, můžete si vybrat, zda budete v jezírku chovat ryby a využívat jej jako okrasné nebo zda se rozhodnete na své zahradě vytvořit naprosto unikátní prostor pro rodinné osvěžení v horkých letních dnech. Fantazii a představám se meze nikdy nekladou! Možné je opravdu cokoliv.

Připravte se na nečekané – pojistěte své děti

Naše děti jsou pro nás tím nejcennějším, přesto velká spousta rodičů nemá své děti pojištěné. Je to paradoxní, protože s rostoucími cenami řešíme podpojištění nemovitostí, auta a uzavíráme nové životní pojistky na vyšší částky, ale děti z našeho výčtu vynecháváme. Pojďme se společně podívat, proč nezapomínat na naše potomky.

Nástěnka na všechny dětské výtvory

Každá domácnost s malými dětmi potřebuje místo na vystavení dětských výtvorů. Může to být malé místečko nebo velká nástěnka, kam s hrdostí nalepíte obrázky nebo fotografie z výletů. Dle své šikovnosti a fantazie popusťte uzdu fantazie a nechte se inspirovat našimi nápady.

Vyvýšené záhony pro snadnější pěstování

Vyvýšené záhony jsou hitem posledních let. V hobymarketech se s nimi roztrhl pytel a spousta firem vám je vyrobí na zakázku. Pokud jste alespoň trošku zruční, tak si je můžete vyrobit za zlomek ceny sami. Dnes vám poradíme, jak založit vyvýšený záhon a co v něm pěstovat pro maximální výnos.