Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Hmyz v domácnostech

Otravný hmyz aneb 7 tipů, jak se doma zbavit much

Každý z nás to jistě zažil a nyní je tu znovu období, kdy dvě mouchy vyženete a další tři přiletí. Nejenže je často otravné jejich bzučení, ale často je problém v tom, že sedají na jídlo a mohou přenášet nejrůznější nemoci. I když řešením je jistě zabarikádování všech oken a absence větrání, nejedná se o tu nejlepší variantu. Naštěstí totiž existují další tipy, které mouchy z vašeho domova jednoduše vystrnadí.

 

5 tipů jak na nevítané spolubydlící v podobě moučných molů

Jeden okřídlený motýl a všechno, kde byl je na vyhození. Asi víte, o čem mluvíme. Mol je běžný potravinový škůdce, který si rád pochutná na mouce, ovesných vločkách, čokoládě nebo müsli. Domů si ho můžete přinést spolu s nákupem, nebo si k vám může najít cestu skrze stoupačky, nebo jednoduše otevřeným oknem. Jak ale těmto škůdcům předcházet, abyste nemuseli vyhazovat veškeré napadené potraviny? Poradíme vám 5 nejlepších tipů, které skutečně fungují.

Zbavte se pavouků jednou provždy

Pavouci nejsou zrovna vítaní společníci v našich domácnostech. Ostatně všechen hmyz se snažíme ze svých domovů vyprovodit co nejrychleji. Pavouci naštěstí nepředstavují žádnou hrozbu a zbavíte se jich poměrně snadno. V dnešním článku si prozradíme jak na to.

Zbavte se švábů v domě jednou provždy

Nevítaní návštěvníci v podobě myší nebo hmyzu jsou noční můrou. Pokud se nám doma usadí takováto návštěva, tak musíte jednat rychle. Hmyz se velmi snadno a rychle množí, proto problém bude stále narůstat. Jak se jich zbavit jednou provždy, si prozradíme v dnešním článku.

Jak odhalit červotoče a zbavit se ho jednou pro vždy?

Každý z nás si svůj domov pečlivě buduje a hýčká. Představa škůdce, který náš domov ničí, je děsivá. Pokud se tento nepříjemný a vytrvalý podnájemník nastěhuje i k vám, tak musíte rychle jednat a vystěhovat jej co nejdříve. Budete-li s hubením otálet, tak můžete řešit nepříjemné škody.

Zbavte se štěnic jednou pro vždy

Ještě před několika lety byly štěnice neklamnou známku zanedbané hygieny a špíny. Dnes si je bohužel můžete donést z veřejné dopravy nebo hotelu. Dokonce je k vám může donést nic netušící návštěva. Na nic nečekejte a rychle se jich zbavte.

Jak se zbavit blech

Zvířecí blechy na lidi přece nejdou. Nebo ano? Blechám je popravdě úplně jedno koho kousnou. Pokud mají po ruce zvířecí kožich, tak se zavrtají do něj. A pokud je na blízku člověk, tak nepohrdnou ani lidskou krví. Vyprovoďte blechy ze dveří jednou provždy.

Jak se zbavit octomilek

Octomilky nebo-li, drobné mušky, které se dostanou prakticky všude. Chutná jim nahnilé ovoce a zabydlí se i v květináčích. Snadno se objeví a těžko se jich zbavuje. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak na to.

Jak se účinně zbavit mravenců v domě

Jednodušší je bojovat s mravenci na zahradě, než přímo v domě. Například v panelových bytech se často vyskytují faraoni, kteří se do bytu dostávají obvykle po rozvodech vody a plynu.