Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Jak postupovat při úrazu v zahraničí

Zřízení cestovního pojištění

Pokud cestujete s cestovní kanceláří, tak vám nabídnou pojištění od vlastní smluvní pojišťovny. Ve většině případů je toto pojištění vyšší, proto si jej můžete zřídit i sami u vybrané společnosti. Na internetu najdete přehledné ceníky pojišťoven a z nich si vyberete nejlepší nabídku.

Nedívejte se jen na cenu. Prohlédnete si také výši plnění u jednotlivých úrazů a pojistné krytí. Pro každou cestu do zahraničí vybírejte pojištění, které nejlépe odpovídá dané destinaci a chystaným aktivitám. Pokud plánujete adrenalinové zážitky, tak se nechte připojistit a nastudujte si také výluky, které pojištění nekryje. Poté je jen na vašem osobním uvážení, zda tyto aktivity zařadíte a v případě úrazu si ošetření uhradíte sami.

Koho při úrazu kontaktovat

Při sjednání pojištění obdržíte smlouvu a s ní také pokyny pro případ potřeby. Nejdůležitější kontaktem je telefonní číslo na asistenční službu pojišťovny, která je k dispozici 24 hodin denně o víkendech i svátcích. Asistent na telefonu vám sdělí, kam se obrátit pro pomoc nebo vám zajistí odvoz do zdravotnického zařízení.

Cestujete-li s cestovní kanceláří, tak máte k dispozici delegáta. Toho ale nekontaktujte a rovnou se obraťte na pojišťovnu. Delegát vás odkáže na hotelového lékaře nebo nemocnici, se kterou nemusí mít vaše pojišťovna smlouvu, a vy zbytečně utratíte peníze.

Jste-li v situaci, kde se hraje o sekundy, tak samozřejmě v první řadě kontaktujte místní záchrannou službu. Vždy je před odjezdem na dovolenou znát důležitá čísla. Jakmile to bude možné, tak kontaktujte svoji pojišťovnu, která vás bude dále instruovat.

Tip: Někdy se stane, že po vás bude zdravotnické zařízení požadovat více peněz, než máte zrovna k dispozici. V tomto případě kontaktujte svoji pojišťovnu a požadujte o takzvanou garanci zaplacení služeb.

Jak je to v exotických zemích?

Trochu jiná pravidla platí v exotických destinacích s hůře dostupnou lékařskou péčí. Zde se řiďte pokyny ministerstva zahraničí a před pobytem zvažte všechna doporučená očkování. Vybavte se mimo jiné lékárničkou a nebojte se nakoupit i sterilní jehly a stříkačky. Zejména v zemích třetího světa je sterilní zdravotnický materiál nedostatkové zboží a rádi využijí ten váš.

Přečtěte si také článek Pojistěte se před dovolenou v zahraničí nebo Zajímavé tipy k pojištění nemovitosti a domácnosti.

Fotografie