Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Jak vybrat retenční nádrž na vodu

Smýšlíte ekologicky a chcete šetřit přírodu? Jedním z kroků může být rozhodnutí akumulovat dešťovku a znovu ji využívat. Hodit se může ne jen na zalévání zahrady, ale také třeba na mytí auta nebo na splachování toalety či dokonce praní. Retenční nádrže jsou nejefektivnějším způsobem, jak uskladnit vodu z okapů a velkých zpevněných ploch. Jsou to plastové nádrže, které jsou stoprocentně vodotěsné, a jejich životnost je prakticky neomezená. Vyberete si tu nejvhodnější velikost a můžete ji okamžitě začít používat u vás doma, ale i na chatě nebo i u velkých průmyslových budov.

Chcete ušetřit až tisíce korun ročně za vodu? Nemáte nad čím váhat. Používáním dešťové vody v domácnosti a na zahradě nešetříte ale jen svoji peněženku, uchováváte dál zdroje pitné vody a chráníte kanalizační systém před zahlcením dešťovkou z přívalových dešťů. Vodu pak dále využíváte. Na to vše můžete navíc získat dotaci, která vám finančně pomůže s pořízením retenční nádrže.

Samonosná nádrž na dešťovou vodu se usazuje v prostředí, kde nejsou spodní vody ani jíl na ztvrdlou vybetonovanou desku. Po napuštění vodou se pak obsypou zeminou či pískem. Retenční nádrž k obetonování pak nachází své využití tam, kde je velké statické zatížení nebo skalnaté podloží. Plastové nádrže mají tu výhodu, že jejich hmotnost je nízká a tak se snadno přepravují a instalují. Pokud ji pak opatříte čerpadlem a napojíte na potřebné rozvody, hravě pak využijete akumulovanou vodu ne jen na zalévání zahrady, ale také třeba na zmíněné splachování toalety. Nemějte z ničeho obavy a vykročte vstříc šetrnějším zítřkům. Budete litovat pouze toho, že jste se k tomu nerozhodli již dříve.

Fotografie