Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Dřevostavby

Hmyzí hotel – ubytujte užitečné druhy hmyzu

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli název hmyzí hotel, tak se nejspíš právě usmíváte. Ale po přečtení tohoto článku vám vše zapadne do sebe a budete jej chtít mít i na své vlastní zahradě. Je totiž užitečný nejen pro vás, ale také jím pomůžete mnoha ohroženým a důležitým druhům hmyzu.

Dřevěný domeček snů pro děti

Každý z nás jako dítě snil o svém vlastním hradu, zámku nebo jen velkém bunkru. Zalézt si někam s kamarády a nerušeně si hrát, je prostě sen. Možná jste domek snů jako dítě neměli, ale můžete jej postavit pro své děti a společně strávit nějaký čas hraním zábavných her.

Ochraňte dřevo před škůdci

Dřevo je léty ověřený stavební materiál, který se pyšní spoustou pozitivních vlastností. Protože jde o přírodní materiál, tak musíme počítat s jeho přirozenými vlastnostmi. Při troše péče vám dřevo bude sloužit dlouhé roky. Uvažujete-li o dřevu, tak neváhejte. Krásnější a všestrannější materiál najdete jen stěží.

Dřevostavby: kousek historie

Dřevostavby nejsou výstřelky moderní doby. Dřevo je dostupný materiál a ve stavitelství se využíval dlouhé roky pro své jedinečné vlastnosti. Moderní dřevostavby zažily v posledních letech renesanci a pořád se drží na špici v oblíbenosti. Pojďme se podívat, jak to bylo s dřevěnými domky v průběhu dějin.

Dřevostavby jako cesta k trvalé udržitelnosti?

Celková populace stále stoupá a všichni chtějí někde bydlet. Aby nedocházelo ke stále většímu znečištění, tak musíme stavět chytře, aby i pro naše potomky zůstaly nějaké zdroje. Mohou se dřevostavby stát ekologickými stavbami budoucnosti? Pojďme se na problematiku podívat blíže.

Výhody a nevýhody dřevostaveb

Dřevostavba je dnes stále populárnější. Může být levná, voní domovem a spojuje své obyvatele s přírodou. Stejně jako každý typ stavby, i dřevostavba má své klady a zápory. Pojďme se nyní podívat na některé z nich.

Klempířské práce

Rozhodli jste se zrekonstruovat váš dům, ale nejste si jisti koho oslovit, aby vám provedl tesařské pokrývačské a klempířské práce?

Pasivní a nízkoenergetické rodinné domy? Jaké jsou hlavní rozdíly?

Pasivní i nízkoenergetické rodinné domy představují energeticky efektivní způsob bydlení, který nám díky své úspornosti dokáže ušetřit peněžní prostředky, zlepší kvalitu a komfort života, a navíc je přínosem pro životní prostředí. Jaké jsou ale rozdíly mezi nimi? Který z nich je vlastně efektivnější? Objasníme si alespoň pár základních rozdílů mezi těmito dvěma stavbami.

Dřevostavby se vrací do módy

Dřevěné sruby známe zejména ze severských zemí či z úžasné aljašské přírody. Ovšem i u nás se v minulosti stavěly domy ze dřeva. Dnes je známe převážně jako rekreační chalupy, ovšem v minulosti sloužilo dřevo jako hlavní stavební materiál.