Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Stavba

Prodej kotevní a nýtovací techniky od společnosti sbcomp.cz

Společnost sbcomp.cz se specializuje na prodej kotevní a nýtovací techniky pro průmyslové, stavební a energetické odvětví. Nabízíme široký sortiment výrobků a komplexní řešení pro všechny typy kotev do betonu, cihel a dalších materiálů. 

Vetknuté betonové schodiště

Schodiště je jednoznačně dominantou každé budovy, která je patrová. Ideálním stavem je, když jeho design a styl odpovídá funkci objektu, ve kterém se nachází. V případě rodinného domu by se pak především schody měly líbit jeho majitelům.

Bezpečnost při stavbě a práci na lešení

Každoročně dochází k vážným nehodám, při nichž lidé spadnou z lešení. Nebezpečí hrozí jak lešenářům, kteří lešení staví a následně demontují, tak i řemeslníkům, kteří se na lešení nacházejí například proto, že musí renovovat budovu.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla přinášejí efektivní řešení tam, kde majitelé nechtějí být svazování nutností neustále přikládat a řešit obstarávání a především cenu zdrojů, aby byl jejich domov komfortní a zajišťoval klidné a pohodové bydlení.

Psychologie barev v interiéru

Barvy ovlivňují naše vnímání, náladu, aktivitu a emoce daleko více, než si dovedeme představit. Výběr interiérových barev je proto velmi důležitý a není jej radno podceňovat. Doma totiž trávíme spoustu času a chceme se zde cítit dobře a právě barvy mohou celý dojem značně ovlivnit.

Jak vybrat obklady a dlažbu do koupelny?

Rekonstrukce koupelny nebo zařizování nové koupelny v novostavbě je neodmyslitelně spjata také s výběrem obkladů a dlažby, které hrají hlavní roli v desingu a celkovém dojmu místnosti, kde tráví svůj čas každý z nás, a to na denní bázi. V rámci zařizování je proces vybírání poměrně příjemná záležitost, pakliže vezmeme v potaz současné možnosti a širokou nabídku, kde si vybere opravdu každý, a to dle vlastních preferencí i vkusu.

Jak vybrat retenční nádrž na vodu

Smýšlíte ekologicky a chcete šetřit přírodu? Jedním z kroků může být rozhodnutí akumulovat dešťovku a znovu ji využívat. Hodit se může ne jen na zalévání zahrady, ale také třeba na mytí auta nebo na splachování toalety či dokonce praní. Retenční nádrže jsou nejefektivnějším způsobem, jak uskladnit vodu z okapů a velkých zpevněných ploch. Jsou to plastové nádrže, které jsou stoprocentně vodotěsné, a jejich životnost je prakticky neomezená. Vyberete si tu nejvhodnější velikost a můžete ji okamžitě začít používat u vás doma, ale i na chatě nebo i u velkých průmyslových budov.

Krbová kamna, krbová vložka nebo krb?

Pokud stavíte nebo renovujete dům, tak zapřemýšlejte o nezávislém zdroji tepla. Topení dřevem je tradice, která jen tak nepomine. Nejde totiž jen o teplo, ale také o nezaměnitelné praskání dřeva a vůni. Nechte se inspirovat jedním ze tří skvělých řešení a dopřejte si teplo ohně i u vás doma.

4 tipy, jak vybrat střešní tašky

Střecha není levná záležitost. Je jedno, jestli stavíte nebo rekonstruujete, ale investice do kvalitní krytiny se vám vrátí. Nevhodný výběr vás může v budoucnu stát spoustu peněz a také starostí. Jak na to, se podíváme v dnešním článku.

Co obnáší stavební povolení

Vlastní bydlení je sen mnoha lidí. Bohužel v současné situaci se spoustě z nich vzdaluje. Na vině je cena nemovitostí a obtížná cesta k získání hypotéky. Když se vám podaří našetřit peníze na stavbu nebo rekonstrukci, tak vás čeká boj na další frontě. A tou je stavební úřad.

Jak správně vybrat zabezpečení domu

Kamerové zabezpečení domu a jeho přilehlých prostor se pomalu v naší společnosti stává naprosto běžné. Jistě jste již od svých sousedů nebo přátel slyšeli, že si pořídili vlastní zabezpečovací systém, aby se cítili chráněni a nemuseli mít obavy o svůj majetek.

Architekt, projektant nebo katalog

Když přijde na stavbu nového domu, je třeba nechat si připravit projekt. Kde? Máte v podstatě tři možnosti. Na první pohled nejjednodušší by se mohlo zdát, vybrat si váš budoucí nový domov z katalogu typových domů. Anebo si můžete zaplatit projektanta či architekta. Jaký je mezi výslednými projekty rozdíl?

Jaké vybrat tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo je alternativní zdroj vytápění obydlí. Využívá obnovitelných zdrojů a je tedy ekologickým řešením pro váš dům. Kromě ochrany životního prostředí hraje pro tepelná čerpadla také fakt, že šetří peníze. Je samozřejmě potřeba propočítat si počáteční investici s návratností, většinou se však vložená částka do tepelného čerpadla začne vracet zhruba po šesti letech. A vzhledem k tomu, že dnešní tepelná čerpadla mají životnost 15 až na 20 let, pak se tato investice do ekologičtější domácnosti zhodnotí i finančně.

 

Jak změřit dveře?

Dveře jsou velmi důležitou součástí každého interiéru. I když někdo dává přednost otevřenému velkému prostoru, najdou se i v loftech místnosti, u kterých je absence dveří velmi nežádoucí. Chystáte-li se měnit vnitřní dveře ve svém bytě či firmě za využití stávajících zárubní, je velmi důležité je správně změřit.

Vybíráme okna pro pasivní domy

Hledáte vhodná okna pro svůj pasivní dům? Při výběru oken pro pasivní dům je velmi důležité zaměřit se na technické parametry okna – prostupnost tepla. Je více možností, jaká okna pro Váš dům vybrat. Ať už zvolíte variantu plastového či hliníkového okna, v obou případech velmi snížíte výdaje za energie.

VPUSŤTE ČISTÝ VZDUCH

Přísně vzato z pohledu ekologie se jeví, že čistý vzduch v civilizovaném světě dnes najdeme všude možně, jen ne venku. Pokud nemáte to štěstí a neobýváte vysokohorskou chatu či prostou chýši uprostřed džungle, nejspíše se do vašich plic dostává vzduch více či méně znečištěný. Celoročně se plní smogem z dopravního provozu a průmyslové výroby, od jara do léta je obohacen o nejrůznější pyly. Suchá a horká léta, na jaká jsme nuceni se opakovaně adaptovat, s sebou přinášejí zvýšené množství prachových částic. Pomalu se snižuje počet obyvatel civilizovaného světa, kteří by nebyli na nic alergičtí.