Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Doplňky v interiéru

Přivítejte do své domácnosti štěstěnu aneb 4 věci, které přináší štěstí

Jak zpívá Richard Müller ve své ikonické písni „Štěstí je tak krásná a přepychová věc“, tak proč si ji nedopřát. I když se možná jedná o mýty nebo pověry, jak se říká „risk je zisk“. Náš dnešní článek se zaměřuje na 4 věci, díky kterým můžete podpořit své štěstí. O jaké věci se jedná a v čem konkrétně spočívá jejich kouzelná moc? To se dozvíte v níže uvedeném článku.

Vliesové tapety aneb velkolepý návrat oblíbeného interiérového prvku

Tapety obecně zažívají svůj velký boom a návrat do českých domácností. I když dříve byly nedílnou součástí každé domácnosti, postupem času tento trend opadl a spíše se preferovaly barevné či čistě bílé nátěry stěn. Dnes se však situace opět otáčí a tapety jsou opět na vzestupu. Důvod je jednoduchý. Jsou k dispozici v nejrůznějších vzorech a barvách, a navíc vynikají svou odolností a flexibilitou. Nejmodernějším typem jsou nyní vliesové tapety, které stále častěji volí jak bytový designéři, tak i samotní domácí kutilové. Proč tomu tak je vám hned vysvětlíme!

 

Interiérové mini skleníky – dekorace i užitečná věc pro každého pěstitele

Řadíte se mezi nadšené pěstitele? Pokud ano, pak zbystřete! Zejména pokud nemáte na pěstování dostatek místa a nemáte k dispozici prostornou zahradu nebo balkón, pak určitě uvítáte řešení v podobě interiérových skleníků. Jsou k dispozici v nejrůznějších podobách, a kromě radosti z pěstování vám krásně rozzáří jakýkoliv interiér.

4 typy nástěnek, díky kterým váš život i domácnost získá řád

Organizace domácnosti ale i společenského a osobního života není často jednoduchá a zaslouží si správný systém. Zejména pokud jste příznivci zapisování na viditelná místa a je pro vás tento způsob efektivnější než úkoly v mobilním telefonu, máme pro vás 4 zajímavé tipy. Ty nejen, že vám pomohou s time managementem a přehledem o vašem času, ale zároveň i designově doplní interiér a nebudou ho nijak narušovat. Stačí si jen vybrat variantu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

 

Kus přírody u vás doma aneb trend mechových obrazů

Přemýšlíte, jak oživit svůj interiér a zároveň jste fanoušky přírodních dekorací? Pak jste již určitě slyšeli o mechových obrazech, které jsou oblíbené svým neotřelým designem a minimální údržbou. V dnešním článku vám prozradíme, z jakých druhů se mechové obrazy konkrétně vyrábí a jak o ně pečovat, aby vám vydržely desítky let. Navíc pokud rádi tvoříte, můžete si dekoraci z mechu vyrobit i zcela sami. Chce to jen dodržovat pár zásad, které vám taktéž představíme.

 

Proč kuchyni na míru

Máte v úmyslu renovovat stávající kuchyni anebo se dokonce stěhujete do nového bytu či domu a hledáte inspiraci pro vaše nové vybavení kuchyně? Nezaujala vás nabídka v obchodě a přáli byste si něco originálnějšího podle vašeho konkrétního přání? Máme pro vás návrh, zvolte si individuální řešení, zvolte si zakázkovou výrobu nábytku.

Nástěnka na všechny dětské výtvory

Každá domácnost s malými dětmi potřebuje místo na vystavení dětských výtvorů. Může to být malé místečko nebo velká nástěnka, kam s hrdostí nalepíte obrázky nebo fotografie z výletů. Dle své šikovnosti a fantazie popusťte uzdu fantazie a nechte se inspirovat našimi nápady.

Jak vybrat ten správný kávovar?

Každému milovníku kávy přestane po čase chutnat rozpustná káva a začne se pohlížet po vhodném přístroji na doma. Cenové rozpětí kávovarů je opravdu velké a vybrat ten pravý může být opravdový oříšek. Pojďme si projít základní atributy jednotlivých druhů kávovarů, které vám pomohou s rozhodováním.

Jak správně sladit barvy v interiéru

Barvy dodávají každému interiéru osobitý tón. Správný výběr barev dokáže opticky proměnit celý pokoj, proto mu věnujte náležitou pozornost. Barvy totiž umí ovlivnit i lidskou psychiku a ve vhodně zvolených odstínech se budete cítit jako ryba ve vodě.

Jak vybrat květináče

Květináč je alfou a omegou pro pěstování rostlin. Málokdo ví, že velikost i materiál květináče ovlivňuje růst rostliny. Aby se květinám dobře dařilo, tak jim musíte vybrat ten pravý a ještě jej sladit se zbytkem interiéru. Jak na tento nelehký úkol vám poradíme v dnešním článku.

Kresby a obrazy v interiéru

Obrazy se dnes stávají dominantní dekorací každé moderní domácnosti. Vaší domácnost mohou rozzářit abstraktní motivy, dětské kresby, přírodní panorama, ale také fotografie vytištěné na plátno. Výběr motivu je na každém, každý máme jiný vkus a bude to právě náš domov, ve kterém bude obraz vytvářet požadovanou atmosféru. Je však důležité obraz správně vybrat a zavěsit.

Jak na vermikompostér

Vermikompostér je nepostradatelným doplňkem řady současných domácností. Pomáhá zužitkovat přebytky a odpadky z kuchyně, je ekologický a navíc poskytuje kvalitní zeminu pro pokojové a další rostliny. Také získáte originální mazlíčky - žížaly. Méně náročné tvory byste hledali jen těžko.

Interiér podle Feng Shui

Feng Shui je východní filozofický přístup k prostředí, ve kterém žijeme. Snaží se hledat je ho nejlepší podobu, aby naplnilo maximální potenciál našeho každodenního života. Pomocí několika jednoduchých prvků si můžete prostor kolem sebe upravit k dokonalosti i vy.

Venkovní žaluzie pro dokonalý komfort

Myslíte si, že nejúčinnějším bojovníkem proti teplu v letním období, jsou žaluzie? Anebo máte dojem, že vnitřní žaluzie ke spokojenosti v letním i zimním období, naprosto postačují? V tom případě vás rychle vyvedeme z omylu a to tak, že vám prozradíme, jak moc účinné jsou právě zmíněné venkovní žaluzie a proč je dobré nad jejich instalací minimálně uvažovat.

Proč nakupovat na internetu? Máme pro vás 8 důvodů

Nakupování na internetu je dnes pro většinu lidí naprostou samozřejmostí, i přesto se však najdou tací, kteří tomuto hitu stále ještě nepropadli. Někteří mají strach o své peníze, jiní zase obavy ze skutečného vzhledu kupovaného zboží. A právě proto jsme si pro ně přichystali několik dobrých důvodů, proč stojí za to své obavy z online nákupů překonat.

Samolepky na zeď dokáží oživit interiér

V posledních letech udává v českých domácnostech tón nejen barva interiéru, ale i jeho hravé zdobení, které se dnes nabízí v podobě samolepek na zeď. Ty jsou velmi oblíbené už jen proto, že je není nutné oprašovat jako obrazy a navíc je lze umístit ke stropu i k zemi, což by u obrazu z hlediska estetiky nešlo.