Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

YD Home - prodej nemovitostí v ČR i zahraničí.

Tipy pro moderní interiér

4 typy nástěnek, díky kterým váš život i domácnost získá řád

27. 8. 2023

Organizace domácnosti ale i společenského a osobního života není často jednoduchá a zaslouží si správný systém. Zejména pokud jste příznivci zapisování na viditelná místa a je pro vás tento způsob efektivnější než úkoly v mobilním telefonu, máme pro vás 4 zajímavé tipy. Ty nejen, že vám pomohou s time managementem a přehledem o vašem času, ale zároveň i designově doplní interiér a nebudou ho nijak narušovat. Stačí si jen vybrat variantu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

 

Otravný hmyz aneb 7 tipů, jak se doma zbavit much

30. 7. 2023

Každý z nás to jistě zažil a nyní je tu znovu období, kdy dvě mouchy vyženete a další tři přiletí. Nejenže je často otravné jejich bzučení, ale často je problém v tom, že sedají na jídlo a mohou přenášet nejrůznější nemoci. I když řešením je jistě zabarikádování všech oken a absence větrání, nejedná se o tu nejlepší variantu. Naštěstí totiž existují další tipy, které mouchy z vašeho domova jednoduše vystrnadí.

 

Chcete mít doma vždy uklizeno? Je to snadné, aneb základní zásady pro čistý domov

29. 6. 2023

Úklid domácnosti je pro většinu z nás nepříjemnou povinností, kterou je nutné v pravidelných intervalech opakovat. Někdy se zdá, že úklid je nejen k ničemu, ale pořád se opakuje dokola a tím nebere konce. Existuje tedy vůbec nějaké řešení, jak svůj domov udržet alespoň pár dní čistý? Možná budete překvapeni, ale ano stačí jen dodržovat pár zásad a záhy se zařadíte mezi pomyslné superhrdiny, které nepřekvapí žádná nečeká návštěva.

Kus přírody u vás doma aneb trend mechových obrazů

28. 5. 2023

Přemýšlíte, jak oživit svůj interiér a zároveň jste fanoušky přírodních dekorací? Pak jste již určitě slyšeli o mechových obrazech, které jsou oblíbené svým neotřelým designem a minimální údržbou. V dnešním článku vám prozradíme, z jakých druhů se mechové obrazy konkrétně vyrábí a jak o ně pečovat, aby vám vydržely desítky let. Navíc pokud rádi tvoříte, můžete si dekoraci z mechu vyrobit i zcela sami. Chce to jen dodržovat pár zásad, které vám taktéž představíme.

 

Prodej kotevní a nýtovací techniky od společnosti sbcomp.cz

16. 5. 2023

Společnost sbcomp.cz se specializuje na prodej kotevní a nýtovací techniky pro průmyslové, stavební a energetické odvětví. Nabízíme široký sortiment výrobků a komplexní řešení pro všechny typy kotev do betonu, cihel a dalších materiálů. 

Dokonale čistá koupelna a WC v 7 krocích

30. 4. 2023

Koupelna a záchod jsou místnosti, kde sice netrávíme tolik času, ale z hlediska bakterií jsou to lokality s jejich vyšším výskytem. Z tohoto důvodu je nutné věnovat úklidu důkladnou pozornost a dodržovat určité náležitosti, které vám práci nejen usnadní, ale zbaví tyto místnosti všech nečistot a mikrobů. Pojďte se s námi podívat na ty nejdůležitější kroky, díky kterým bude vaše koupelna zase perfektně čistá a voňavá. Slibujeme vám, že práce vám bude odsýpat od ruky a konečný výsledek celý proces ještě více zpříjemní.

Úklid domácnosti po nemoci aneb dejte sbohem virům a bakteriím

29. 3. 2023

Bolest svalů, kloubů, horečka a nechutenství. To jsou nejčastější příznaky virového onemocnění. Nejlepším lékem je odpočinek a podání příslušných léků. Dříve nebo později se opět ale budete cítit ve formě a budete chtít zamezit šíření bacilů mezi další členy vaší rodiny. Jak ale na to? Jednoduše, vrhněte se na úklid! Sepsali jsme pro vás základní tipy, jak nežádoucí viry a bakterie bez milosti zničíte. Od běžného úklidu je tento typ mnohem důkladnější.

WC v koupelně ano, nebo ne

14. 3. 2023

Plánujete rekonstrukci koupelny, projektujete domek, nebo stavíte? Chcete ušetřit místo a zvažujete spojení toalety s koupelnou? Nejste si ale jistí, jestli vám takové řešení bude vyhovovat a zda je to vůbec možné? Poradíme vám, jaké jsou výhody a nevýhody obou řešení.

5 tipů jak na nevítané spolubydlící v podobě moučných molů

25. 2. 2023

Jeden okřídlený motýl a všechno, kde byl je na vyhození. Asi víte, o čem mluvíme. Mol je běžný potravinový škůdce, který si rád pochutná na mouce, ovesných vločkách, čokoládě nebo müsli. Domů si ho můžete přinést spolu s nákupem, nebo si k vám může najít cestu skrze stoupačky, nebo jednoduše otevřeným oknem. Jak ale těmto škůdcům předcházet, abyste nemuseli vyhazovat veškeré napadené potraviny? Poradíme vám 5 nejlepších tipů, které skutečně fungují.

Vetknuté betonové schodiště

30. 1. 2023

Schodiště je jednoznačně dominantou každé budovy, která je patrová. Ideálním stavem je, když jeho design a styl odpovídá funkci objektu, ve kterém se nachází. V případě rodinného domu by se pak především schody měly líbit jeho majitelům.

Gabion - oblíbený architektonický prvek nejen pro stavbu plotů a zdí

28. 1. 2023

Když se řekne slovo gabiony, možná hned nebudete vědět o co se jedná. S nápovědou, že jde o drátěné svařované konstrukce určené nejčastěji pro kamennou výplň, vám bude hned jasno. V níže uvedeném článku se však podíváme na to, že gabiony mohou kromě stavby plotů a zdí sloužit i k dalšímu využití.

Proč kuchyni na míru

20. 1. 2023

Máte v úmyslu renovovat stávající kuchyni anebo se dokonce stěhujete do nového bytu či domu a hledáte inspiraci pro vaše nové vybavení kuchyně? Nezaujala vás nabídka v obchodě a přáli byste si něco originálnějšího podle vašeho konkrétního přání? Máme pro vás návrh, zvolte si individuální řešení, zvolte si zakázkovou výrobu nábytku.

Bezpečnost při stavbě a práci na lešení

16. 11. 2022

Každoročně dochází k vážným nehodám, při nichž lidé spadnou z lešení. Nebezpečí hrozí jak lešenářům, kteří lešení staví a následně demontují, tak i řemeslníkům, kteří se na lešení nacházejí například proto, že musí renovovat budovu.

Úchytky k nové kuchyňské lince, nebo bez nich

18. 10. 2022

Budujete nový dům, rekonstruujete stávající byt, chatu, chalupu a lámete si hlavu nad tím, zda zvolit kuchyni klasicky s úchyty, anebo dáte raději přednost moderněji pojaté variantě bez úchytek? Poradíme vám, jaké jsou výhody a nevýhody obou řešení a jaké aspekty je nezbytné uvážit před vlastní realizací vaší zbrusu nové kuchyňské linky.

Zbavte se pavouků jednou provždy

12. 10. 2022

Pavouci nejsou zrovna vítaní společníci v našich domácnostech. Ostatně všechen hmyz se snažíme ze svých domovů vyprovodit co nejrychleji. Pavouci naštěstí nepředstavují žádnou hrozbu a zbavíte se jich poměrně snadno. V dnešním článku si prozradíme jak na to.

Hmyzí hotel – ubytujte užitečné druhy hmyzu

4. 10. 2022

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli název hmyzí hotel, tak se nejspíš právě usmíváte. Ale po přečtení tohoto článku vám vše zapadne do sebe a budete jej chtít mít i na své vlastní zahradě. Je totiž užitečný nejen pro vás, ale také jím pomůžete mnoha ohroženým a důležitým druhům hmyzu.