Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Tipy pro moderní interiér

Jak snadno poznat pravé a levé dveře?

Pokud přemýšlíte, jak rozeznat pravé a levé dveře, pro rozeznání stačí postavit se tak, aby se dveřní křídlo otevíralo k Vám. V té chvíli je důležité, kde jsou umístěny dveřní závěsy. Jestli jsou po Vaší pravé straně, jde o dveře pravé, jestli jsou po Vaší levé ruce, jde o dveře levé.

Jak se zbavit zvířecích chlupů z oblečení

Máte doma čtyřnohého mazlíčka a neustále nacházíte po celém domě chlupy? Přestože vše uklidíte, tak se vždy najde plno chlupů, které se dostanou zrovna na vaše oblíbené oblečení v dobu, kdy je to nejméně vhodné. Jak se chlupů zbavit a předejít jejich návratu, se dozvíte v dnešním článku.

Dřevostavby: kousek historie

Dřevostavby nejsou výstřelky moderní doby. Dřevo je dostupný materiál a ve stavitelství se využíval dlouhé roky pro své jedinečné vlastnosti. Moderní dřevostavby zažily v posledních letech renesanci a pořád se drží na špici v oblíbenosti. Pojďme se podívat, jak to bylo s dřevěnými domky v průběhu dějin.

Renovace dřevěného stropu – než začnete s rekonstrukcí

Máte doma dřevěný strop, který má nejlepší léta dávno za sebou a je třeba jej opravit? Přesně pro vás je určený dnešní článek, ve kterém se dozvíte, co dělat ještě před započetím rekonstrukce. Příprava je totiž minimálně stejně důležitá, jako realizace projektu.

Pojistěte se před dovolenou v zahraničí

Nikdo jistě nepřemýšlí, že se mu na dovolené stane nějaký úraz nebo onemocní. Je ale dobré být připraven na každou variantu, protože i nešťastné náhody se někdy dějí. Zařiďte si před dovolenou cestovní pojištění a buďte připraveni na každou situaci.

4 tipy, jak vybrat střešní tašky

Střecha není levná záležitost. Je jedno, jestli stavíte nebo rekonstruujete, ale investice do kvalitní krytiny se vám vrátí. Nevhodný výběr vás může v budoucnu stát spoustu peněz a také starostí. Jak na to, se podíváme v dnešním článku.

Zbavte se štěnic jednou pro vždy

Ještě před několika lety byly štěnice neklamnou známku zanedbané hygieny a špíny. Dnes si je bohužel můžete donést z veřejné dopravy nebo hotelu. Dokonce je k vám může donést nic netušící návštěva. Na nic nečekejte a rychle se jich zbavte.

Rododendrony - jasná volba pro zahradu

Rododendrony jsou jedním z nejoblíbenějších okrasných keřů. Tmavě zelené listy a nádherné květy vytvoří z každé zahrady skvostné místo. Z více než 1000 druhů si vybere i ten nejnáročnější zahradník. Díky šlechtění jsou k dostání nejrůznější barvy i tvary květů. Tak směle na zahradu.

Jak vybrat květináče

Květináč je alfou a omegou pro pěstování rostlin. Málokdo ví, že velikost i materiál květináče ovlivňuje růst rostliny. Aby se květinám dobře dařilo, tak jim musíte vybrat ten pravý a ještě jej sladit se zbytkem interiéru. Jak na tento nelehký úkol vám poradíme v dnešním článku.

Jak na čištění fasády

Fasáda je vizitkou každého domu. Dříve či později přijde chvíle na její čištění. Ať už je to po zimě nebo se na ní podepsal čas, tak se údržbě nevyhnete. Jak si poradit s nečistotami a usazeninami vám poradíme v dnešním článku.

Jak motivovat děti k úklidu

Uklizený pokojíček je vizitkou každého dítěte. Zatímco některé děti jsou od přírody pořádné, tak jiné mají v pokojíčku chlívek celoročně. Nezavírejte před nepořádkem u malých dětí oči, ale naučte je uklízet. Je to jedna z cest, jak dosáhnout samostatnosti.

Dřevostavby jako cesta k trvalé udržitelnosti?

Celková populace stále stoupá a všichni chtějí někde bydlet. Aby nedocházelo ke stále většímu znečištění, tak musíme stavět chytře, aby i pro naše potomky zůstaly nějaké zdroje. Mohou se dřevostavby stát ekologickými stavbami budoucnosti? Pojďme se na problematiku podívat blíže.

Jak se zbavit blech

Zvířecí blechy na lidi přece nejdou. Nebo ano? Blechám je popravdě úplně jedno koho kousnou. Pokud mají po ruce zvířecí kožich, tak se zavrtají do něj. A pokud je na blízku člověk, tak nepohrdnou ani lidskou krví. Vyprovoďte blechy ze dveří jednou provždy.

Rekonstrukce zahradní chaty

Máte na zahradě starou zahradní chatku a nevíte si rady s rekonstrukcí? Chcete vlastní bydlení, ale nemáte peníze na nový dům? V obou případech vám může oprava zahradní chatky vytrhnout trn z paty. Dnešní článek vám poradí, jak v případě rekonstrukce postupovat.

Zimní zahrada aneb tipy na vhodné rostliny

Zimní zahrada je ideální pro milovníky rostlin a přírody. Když v zimě padnou teploty k nule a příroda ulehne k spánku, tak můžete posedět na zimní zahradě a užívat si relaxu v zeleni po celý rok. Vybrat vhodné rostliny do zimní zahrady je alfou a omegou úspěchu. Jak na to, se podíváme v dnešním článku.

Co obnáší stavební povolení

Vlastní bydlení je sen mnoha lidí. Bohužel v současné situaci se spoustě z nich vzdaluje. Na vině je cena nemovitostí a obtížná cesta k získání hypotéky. Když se vám podaří našetřit peníze na stavbu nebo rekonstrukci, tak vás čeká boj na další frontě. A tou je stavební úřad.