Články & návody

EcoDomy s.r.o. - výstavba zděných pasivních domů přímo na klíč dle požadavků zákazníka.

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

YD Home - prodej nemovitostí v ČR i zahraničí.

Zemní práce Praha - rovnání terénu i jeho úpravy či modelování.

Tipy pro moderní interiér

Zimní zahrada aneb tipy na vhodné rostliny

25. 1. 2022

Zimní zahrada je ideální pro milovníky rostlin a přírody. Když v zimě padnou teploty k nule a příroda ulehne k spánku, tak můžete posedět na zimní zahradě a užívat si relaxu v zeleni po celý rok. Vybrat vhodné rostliny do zimní zahrady je alfou a omegou úspěchu. Jak na to, se podíváme v dnešním článku.

Co obnáší stavební povolení

21. 1. 2022

Vlastní bydlení je sen mnoha lidí. Bohužel v současné situaci se spoustě z nich vzdaluje. Na vině je cena nemovitostí a obtížná cesta k získání hypotéky. Když se vám podaří našetřit peníze na stavbu nebo rekonstrukci, tak vás čeká boj na další frontě. A tou je stavební úřad.

Zajímavé tipy k pojištění nemovitosti a domácnosti

14. 1. 2022

V dnešní době plné nenadálých nehod a katastrof je moudré sjednat si pojištění v podstatě na všechno. Především byste měli mít na paměti pojištění těch nejdražších věcí nebo nemovitostí, které vlastníte. Zpravidla se jedná o domácnost, celkovou nemovitost a auto. Dnes se podíváme, jak vybrat správné pojištění a jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti.

6 tipů jak rychle uklidit dům

6. 1. 2022

Úklid domácnosti je často namáhavá a časově náročná činnost. Aby vám pečlivý úklid domácnosti nezabral velké množství času, připravili jsme si pro vás v dnešním článku několik osvědčených rad a tipů, jak vaši domácnost proměnit v perfektně čistou klícku. Díky těmto radám se vyhnete chybám, kvůli kterým byste strávili uklízením vetší množství času.

Kresby a obrazy v interiéru

30. 12. 2021

Obrazy se dnes stávají dominantní dekorací každé moderní domácnosti. Vaší domácnost mohou rozzářit abstraktní motivy, dětské kresby, přírodní panorama, ale také fotografie vytištěné na plátno. Výběr motivu je na každém, každý máme jiný vkus a bude to právě náš domov, ve kterém bude obraz vytvářet požadovanou atmosféru. Je však důležité obraz správně vybrat a zavěsit.

Výhody a nevýhody dřevostaveb

23. 12. 2021

Dřevostavba je dnes stále populárnější. Může být levná, voní domovem a spojuje své obyvatele s přírodou. Stejně jako každý typ stavby, i dřevostavba má své klady a zápory. Pojďme se nyní podívat na některé z nich.

Jak se zbavit rybenek

16. 12. 2021

Setkání s rybenkou není nikterak zvláštní, naopak je to poměrně běžný tvor, se kterým se můžeme v domácnosti setkat. Nejspíše je potkáte brzy z rána nebo večer poblíž toalety nebo koupelny a ne každý je z tohoto setkání nadšený. Proto jsme pro vás připravili článek o prevenci a vyhubení rybenek.

Jak na vermikompostér

10. 12. 2021

Vermikompostér je nepostradatelným doplňkem řady současných domácností. Pomáhá zužitkovat přebytky a odpadky z kuchyně, je ekologický a navíc poskytuje kvalitní zeminu pro pokojové a další rostliny. Také získáte originální mazlíčky - žížaly. Méně náročné tvory byste hledali jen těžko.

Jak správně vybrat zabezpečení domu

9. 12. 2021

Kamerové zabezpečení domu a jeho přilehlých prostor se pomalu v naší společnosti stává naprosto běžné. Jistě jste již od svých sousedů nebo přátel slyšeli, že si pořídili vlastní zabezpečovací systém, aby se cítili chráněni a nemuseli mít obavy o svůj majetek.

Nejčastěji používané typy fasád

30. 11. 2021

Vybíráte ideální fasádu? Rekonstruujete nebo stavíte? Vybrali jsme pro vás pět typů fasád a společně se podíváme na jejich pro a proti a to nejen z funkčního hlediska, ale také z toho praktického. Zvolit si můžete klasickou fasádu, konečnou úpravu pomocí kamene a řadu dalších variant.

Paulownia do každé zahrady

3. 11. 2021

Čínský císařský strom Paulownia, u nás známý jako strom štěstí, je oblíbeným prvkem okrasných zahrad. Jeho nádherné květy jsou v Číně symbolem luxusu a narozeného děvčete. Pojďme si o něm říct více.

Jak se zbavit octomilek

3. 11. 2021

Octomilky nebo-li, drobné mušky, které se dostanou prakticky všude. Chutná jim nahnilé ovoce a zabydlí se i v květináčích. Snadno se objeví a těžko se jich zbavuje. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak na to.

Interiér podle Feng Shui

3. 11. 2021

Feng Shui je východní filozofický přístup k prostředí, ve kterém žijeme. Snaží se hledat je ho nejlepší podobu, aby naplnilo maximální potenciál našeho každodenního života. Pomocí několika jednoduchých prvků si můžete prostor kolem sebe upravit k dokonalosti i vy.

Architekt, projektant nebo katalog

31. 10. 2021

Když přijde na stavbu nového domu, je třeba nechat si připravit projekt. Kde? Máte v podstatě tři možnosti. Na první pohled nejjednodušší by se mohlo zdát, vybrat si váš budoucí nový domov z katalogu typových domů. Anebo si můžete zaplatit projektanta či architekta. Jaký je mezi výslednými projekty rozdíl?

Krbová kamna aneb splňte si sen

30. 10. 2021

Teplo domova. Pod těmito slovy si mnozí představy krbová kamna, vytvářející teplou a útulnou atmosféru. Jejich výběr však podléhá několika podstatným kritériím, která byste měli zohlednit.

Betonová stěrka a vše, co potřebujete vědět

19. 10. 2021

Betonová stěrka je krásným doplňkem mnoha moderních prostor, které ozvláštní, dodá jim nadčasový nádech a útulný pocit. Oblíbili si ji bytový designéři i architekti. Co vše je dobré o ní vědět? Na to vám teď odpovíme.