Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

YD Home - prodej nemovitostí v ČR i zahraničí.

Tipy pro moderní interiér

4 tipy, jak vybrat střešní tašky

29. 3. 2022

Střecha není levná záležitost. Je jedno, jestli stavíte nebo rekonstruujete, ale investice do kvalitní krytiny se vám vrátí. Nevhodný výběr vás může v budoucnu stát spoustu peněz a také starostí. Jak na to, se podíváme v dnešním článku.

Zbavte se štěnic jednou pro vždy

22. 3. 2022

Ještě před několika lety byly štěnice neklamnou známku zanedbané hygieny a špíny. Dnes si je bohužel můžete donést z veřejné dopravy nebo hotelu. Dokonce je k vám může donést nic netušící návštěva. Na nic nečekejte a rychle se jich zbavte.

Rododendrony - jasná volba pro zahradu

14. 3. 2022

Rododendrony jsou jedním z nejoblíbenějších okrasných keřů. Tmavě zelené listy a nádherné květy vytvoří z každé zahrady skvostné místo. Z více než 1000 druhů si vybere i ten nejnáročnější zahradník. Díky šlechtění jsou k dostání nejrůznější barvy i tvary květů. Tak směle na zahradu.

Jak vybrat květináče

9. 3. 2022

Květináč je alfou a omegou pro pěstování rostlin. Málokdo ví, že velikost i materiál květináče ovlivňuje růst rostliny. Aby se květinám dobře dařilo, tak jim musíte vybrat ten pravý a ještě jej sladit se zbytkem interiéru. Jak na tento nelehký úkol vám poradíme v dnešním článku.

Jak na čištění fasády

2. 3. 2022

Fasáda je vizitkou každého domu. Dříve či později přijde chvíle na její čištění. Ať už je to po zimě nebo se na ní podepsal čas, tak se údržbě nevyhnete. Jak si poradit s nečistotami a usazeninami vám poradíme v dnešním článku.

Jak motivovat děti k úklidu

22. 2. 2022

Uklizený pokojíček je vizitkou každého dítěte. Zatímco některé děti jsou od přírody pořádné, tak jiné mají v pokojíčku chlívek celoročně. Nezavírejte před nepořádkem u malých dětí oči, ale naučte je uklízet. Je to jedna z cest, jak dosáhnout samostatnosti.

Dřevostavby jako cesta k trvalé udržitelnosti?

19. 2. 2022

Celková populace stále stoupá a všichni chtějí někde bydlet. Aby nedocházelo ke stále většímu znečištění, tak musíme stavět chytře, aby i pro naše potomky zůstaly nějaké zdroje. Mohou se dřevostavby stát ekologickými stavbami budoucnosti? Pojďme se na problematiku podívat blíže.

Jak se zbavit blech

4. 2. 2022

Zvířecí blechy na lidi přece nejdou. Nebo ano? Blechám je popravdě úplně jedno koho kousnou. Pokud mají po ruce zvířecí kožich, tak se zavrtají do něj. A pokud je na blízku člověk, tak nepohrdnou ani lidskou krví. Vyprovoďte blechy ze dveří jednou provždy.

Rekonstrukce zahradní chaty

2. 2. 2022

Máte na zahradě starou zahradní chatku a nevíte si rady s rekonstrukcí? Chcete vlastní bydlení, ale nemáte peníze na nový dům? V obou případech vám může oprava zahradní chatky vytrhnout trn z paty. Dnešní článek vám poradí, jak v případě rekonstrukce postupovat.

Zimní zahrada aneb tipy na vhodné rostliny

25. 1. 2022

Zimní zahrada je ideální pro milovníky rostlin a přírody. Když v zimě padnou teploty k nule a příroda ulehne k spánku, tak můžete posedět na zimní zahradě a užívat si relaxu v zeleni po celý rok. Vybrat vhodné rostliny do zimní zahrady je alfou a omegou úspěchu. Jak na to, se podíváme v dnešním článku.

Co obnáší stavební povolení

21. 1. 2022

Vlastní bydlení je sen mnoha lidí. Bohužel v současné situaci se spoustě z nich vzdaluje. Na vině je cena nemovitostí a obtížná cesta k získání hypotéky. Když se vám podaří našetřit peníze na stavbu nebo rekonstrukci, tak vás čeká boj na další frontě. A tou je stavební úřad.

Zajímavé tipy k pojištění nemovitosti a domácnosti

14. 1. 2022

V dnešní době plné nenadálých nehod a katastrof je moudré sjednat si pojištění v podstatě na všechno. Především byste měli mít na paměti pojištění těch nejdražších věcí nebo nemovitostí, které vlastníte. Zpravidla se jedná o domácnost, celkovou nemovitost a auto. Dnes se podíváme, jak vybrat správné pojištění a jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti.

6 tipů jak rychle uklidit dům

6. 1. 2022

Úklid domácnosti je často namáhavá a časově náročná činnost. Aby vám pečlivý úklid domácnosti nezabral velké množství času, připravili jsme si pro vás v dnešním článku několik osvědčených rad a tipů, jak vaši domácnost proměnit v perfektně čistou klícku. Díky těmto radám se vyhnete chybám, kvůli kterým byste strávili uklízením vetší množství času.

Kresby a obrazy v interiéru

30. 12. 2021

Obrazy se dnes stávají dominantní dekorací každé moderní domácnosti. Vaší domácnost mohou rozzářit abstraktní motivy, dětské kresby, přírodní panorama, ale také fotografie vytištěné na plátno. Výběr motivu je na každém, každý máme jiný vkus a bude to právě náš domov, ve kterém bude obraz vytvářet požadovanou atmosféru. Je však důležité obraz správně vybrat a zavěsit.

Výhody a nevýhody dřevostaveb

23. 12. 2021

Dřevostavba je dnes stále populárnější. Může být levná, voní domovem a spojuje své obyvatele s přírodou. Stejně jako každý typ stavby, i dřevostavba má své klady a zápory. Pojďme se nyní podívat na některé z nich.

Jak se zbavit rybenek

16. 12. 2021

Setkání s rybenkou není nikterak zvláštní, naopak je to poměrně běžný tvor, se kterým se můžeme v domácnosti setkat. Nejspíše je potkáte brzy z rána nebo večer poblíž toalety nebo koupelny a ne každý je z tohoto setkání nadšený. Proto jsme pro vás připravili článek o prevenci a vyhubení rybenek.