Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Úklid domu

Chcete mít doma vždy uklizeno? Je to snadné, aneb základní zásady pro čistý domov

Úklid domácnosti je pro většinu z nás nepříjemnou povinností, kterou je nutné v pravidelných intervalech opakovat. Někdy se zdá, že úklid je nejen k ničemu, ale pořád se opakuje dokola a tím nebere konce. Existuje tedy vůbec nějaké řešení, jak svůj domov udržet alespoň pár dní čistý? Možná budete překvapeni, ale ano stačí jen dodržovat pár zásad a záhy se zařadíte mezi pomyslné superhrdiny, které nepřekvapí žádná nečeká návštěva.

Dokonale čistá koupelna a WC v 7 krocích

Koupelna a záchod jsou místnosti, kde sice netrávíme tolik času, ale z hlediska bakterií jsou to lokality s jejich vyšším výskytem. Z tohoto důvodu je nutné věnovat úklidu důkladnou pozornost a dodržovat určité náležitosti, které vám práci nejen usnadní, ale zbaví tyto místnosti všech nečistot a mikrobů. Pojďte se s námi podívat na ty nejdůležitější kroky, díky kterým bude vaše koupelna zase perfektně čistá a voňavá. Slibujeme vám, že práce vám bude odsýpat od ruky a konečný výsledek celý proces ještě více zpříjemní.

Úklid domácnosti po nemoci aneb dejte sbohem virům a bakteriím

Bolest svalů, kloubů, horečka a nechutenství. To jsou nejčastější příznaky virového onemocnění. Nejlepším lékem je odpočinek a podání příslušných léků. Dříve nebo později se opět ale budete cítit ve formě a budete chtít zamezit šíření bacilů mezi další členy vaší rodiny. Jak ale na to? Jednoduše, vrhněte se na úklid! Sepsali jsme pro vás základní tipy, jak nežádoucí viry a bakterie bez milosti zničíte. Od běžného úklidu je tento typ mnohem důkladnější.

5 tipů pro ekologičtější domácnost

Ekologie na náš číhá na každém kroku. Někdy máme dokonce pocit, že to ekologičtí nadšenci a aktivisté přehání a svým nadšením nás spíše odrazují. Pokud uvažujete o šetrnějším životu a nechcete z toho dělat velkou vědu, tak se do začátku řiďte naším seznamem eko tipů pro domácnosti.

6 tipů, jak si usnadnit mytí oken

Mytí oken není zrovna oblíbená kratochvíle. Určitě to znáte. Leštíte okno do úmoru a pořád jsou na něm šmouhy. Nezoufejte a přečtěte si našich 6 tipů a příště už na ta zrádná okna vyzrajete. Vybavte se tím správným arsenálem a hurá na to.

Jak se zbavit zvířecích chlupů z oblečení

Máte doma čtyřnohého mazlíčka a neustále nacházíte po celém domě chlupy? Přestože vše uklidíte, tak se vždy najde plno chlupů, které se dostanou zrovna na vaše oblíbené oblečení v dobu, kdy je to nejméně vhodné. Jak se chlupů zbavit a předejít jejich návratu, se dozvíte v dnešním článku.

Jak motivovat děti k úklidu

Uklizený pokojíček je vizitkou každého dítěte. Zatímco některé děti jsou od přírody pořádné, tak jiné mají v pokojíčku chlívek celoročně. Nezavírejte před nepořádkem u malých dětí oči, ale naučte je uklízet. Je to jedna z cest, jak dosáhnout samostatnosti.

6 tipů jak rychle uklidit dům

Úklid domácnosti je často namáhavá a časově náročná činnost. Aby vám pečlivý úklid domácnosti nezabral velké množství času, připravili jsme si pro vás v dnešním článku několik osvědčených rad a tipů, jak vaši domácnost proměnit v perfektně čistou klícku. Díky těmto radám se vyhnete chybám, kvůli kterým byste strávili uklízením vetší množství času.

Jak se zbavit rybenek

Setkání s rybenkou není nikterak zvláštní, naopak je to poměrně běžný tvor, se kterým se můžeme v domácnosti setkat. Nejspíše je potkáte brzy z rána nebo večer poblíž toalety nebo koupelny a ne každý je z tohoto setkání nadšený. Proto jsme pro vás připravili článek o prevenci a vyhubení rybenek.

Úklid a čištění garáží rychle a snadno

Úklid garáží patří dnes do běžných nabídek úklidových firem, společně s úklidem sezónním, firemním či kompletním úklidem v domácnosti. Na vše jsou používány zdravotně nezávadné čisticí prostředky, certifikované pro povrchy a plochy. Zaměstnanci úklidové firmy si přinesou vlastní vhodné úklidové prostředky a pomůcky. Garáže se v každodenním provozu zanáší při špatném počasí bahnem a mnoha nečistotami, jako jsou oleje a různé nečekané odpady.