Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

Komíny Plachý - nerezové komíny Brno.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

PROKA Design s.r.o. - betonová stěrka do kuchyně.

YD Home - prodej nemovitostí v ČR i zahraničí.

Tipy pro moderní interiér

Jak na vermikompostér

10. 12. 2021

Vermikompostér je nepostradatelným doplňkem řady současných domácností. Pomáhá zužitkovat přebytky a odpadky z kuchyně, je ekologický a navíc poskytuje kvalitní zeminu pro pokojové a další rostliny. Také získáte originální mazlíčky - žížaly. Méně náročné tvory byste hledali jen těžko.

Jak správně vybrat zabezpečení domu

9. 12. 2021

Kamerové zabezpečení domu a jeho přilehlých prostor se pomalu v naší společnosti stává naprosto běžné. Jistě jste již od svých sousedů nebo přátel slyšeli, že si pořídili vlastní zabezpečovací systém, aby se cítili chráněni a nemuseli mít obavy o svůj majetek.

Nejčastěji používané typy fasád

30. 11. 2021

Vybíráte ideální fasádu? Rekonstruujete nebo stavíte? Vybrali jsme pro vás pět typů fasád a společně se podíváme na jejich pro a proti a to nejen z funkčního hlediska, ale také z toho praktického. Zvolit si můžete klasickou fasádu, konečnou úpravu pomocí kamene a řadu dalších variant.

Paulownia do každé zahrady

3. 11. 2021

Čínský císařský strom Paulownia, u nás známý jako strom štěstí, je oblíbeným prvkem okrasných zahrad. Jeho nádherné květy jsou v Číně symbolem luxusu a narozeného děvčete. Pojďme si o něm říct více.

Jak se zbavit octomilek

3. 11. 2021

Octomilky nebo-li, drobné mušky, které se dostanou prakticky všude. Chutná jim nahnilé ovoce a zabydlí se i v květináčích. Snadno se objeví a těžko se jich zbavuje. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak na to.

Interiér podle Feng Shui

3. 11. 2021

Feng Shui je východní filozofický přístup k prostředí, ve kterém žijeme. Snaží se hledat je ho nejlepší podobu, aby naplnilo maximální potenciál našeho každodenního života. Pomocí několika jednoduchých prvků si můžete prostor kolem sebe upravit k dokonalosti i vy.

Architekt, projektant nebo katalog

31. 10. 2021

Když přijde na stavbu nového domu, je třeba nechat si připravit projekt. Kde? Máte v podstatě tři možnosti. Na první pohled nejjednodušší by se mohlo zdát, vybrat si váš budoucí nový domov z katalogu typových domů. Anebo si můžete zaplatit projektanta či architekta. Jaký je mezi výslednými projekty rozdíl?

Krbová kamna aneb splňte si sen

30. 10. 2021

Teplo domova. Pod těmito slovy si mnozí představy krbová kamna, vytvářející teplou a útulnou atmosféru. Jejich výběr však podléhá několika podstatným kritériím, která byste měli zohlednit.

Betonová stěrka a vše, co potřebujete vědět

19. 10. 2021

Betonová stěrka je krásným doplňkem mnoha moderních prostor, které ozvláštní, dodá jim nadčasový nádech a útulný pocit. Oblíbili si ji bytový designéři i architekti. Co vše je dobré o ní vědět? Na to vám teď odpovíme.

Výběr vchodových dveří do rodinného domu

14. 10. 2021

Vchodové dveře jsou jedním z nejdůležitějších prvků domu. Nejen, že plní svou funkci a zajišťují nám bezpečnost, ale také jsou tím prvním, co nás po příchodu domů uvítá a co dělá z domu Domov. Jak tedy vybrat ty správné?

Příprava zahrady na zimu

13. 10. 2021

Září a říjen jsou obdobím sklizně a přípravy zahrady na zimu. Země nám během uplynulých měsíců dala spoustu darů v podobě jídla a krásně kvetoucích rostlin a teď je pouze na nás, abychom jí vše vrátili svou poslední letošní péčí a sami vše uskladnili na zimu tak, aby nám to vydrželo co možná nejdéle.

Jak na vnitřní uspořádání skříně

28. 7. 2021

Máte problém uložit všechny věci, které potřebujete? Také se vám věčně někde něco válí, a důvodem je nedostatek úložných prostor? Vestavěná šatní skříň je tak elegantním řešením. Když má i každá drobnost své vlastní místo, když i větší věci máte kam schovat, hned to doma vypadá lépe. Snadno tak uděláte pořádek, který se jednoduše udržuje.

Jak na výhodné pojištění domácnosti? Pojistit si můžete i další majetek

24. 5. 2021

V případě většiny lidí dnes můžeme téměř s jistotou říci, že mají nějaké pojištění majetku. Ve většině případů je to pojištění nemovitosti. Jestliže jste ale právě nyní v situaci, kdy si chcete pojistit svůj majetek a zvažujete rizika, která mohou váš majetek postihnout, dospějete snadno k tomu, že je vhodné pojistit si také domácnost. Kromě toho ale u majetkového pojištění můžete využít celou řadu dalších možností, jak majetek lze pojistit.

Organické hnojivo: Jak správně hnojit?

3. 3. 2021

Každý zahrádkář či jen pěstitel okrasných rostlin na zahradě, doma nebo v truhlíku na okně, jistě ví, že každá kytka někdy potřebuje přihnojit. Hnojením dodáváme rostlinám minerální látky, jež prospívají jejich růstu, podporují kvetení a mohou zvýšit i výnos plodů. Dlouhou dobu vedla v prodeji hnojiva minerální. Nejčastěji v podobě roztoku nebo granulí, které se rozpustí ve vodě nebo naředí a může se hned hnojit. Jednoduše je koupíte v obchodě, jednoduše je aplikujete, kytka je jednoduše přijme. Přesto to není to nejlepší, co můžete svým rostlinám dodat.

Výhody bioklimatické pergoly

24. 2. 2021

Přemýšlíte o výstavbě pergoly a procházíte si možná řešení? V dnešní článku se zaměříme především na takzvané bioklimatické pergoly. Jaké jsou její výhody a o jaký druh pergoly přesně jde?

Jaké vybrat tepelné čerpadlo

24. 8. 2020

Tepelné čerpadlo je alternativní zdroj vytápění obydlí. Využívá obnovitelných zdrojů a je tedy ekologickým řešením pro váš dům. Kromě ochrany životního prostředí hraje pro tepelná čerpadla také fakt, že šetří peníze. Je samozřejmě potřeba propočítat si počáteční investici s návratností, většinou se však vložená částka do tepelného čerpadla začne vracet zhruba po šesti letech. A vzhledem k tomu, že dnešní tepelná čerpadla mají životnost 15 až na 20 let, pak se tato investice do ekologičtější domácnosti zhodnotí i finančně.