Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Tipy pro moderní interiér

Zajímavé tipy k pojištění nemovitosti a domácnosti

V dnešní době plné nenadálých nehod a katastrof je moudré sjednat si pojištění v podstatě na všechno. Především byste měli mít na paměti pojištění těch nejdražších věcí nebo nemovitostí, které vlastníte. Zpravidla se jedná o domácnost, celkovou nemovitost a auto. Dnes se podíváme, jak vybrat správné pojištění a jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a nemovitosti.

6 tipů jak rychle uklidit dům

Úklid domácnosti je často namáhavá a časově náročná činnost. Aby vám pečlivý úklid domácnosti nezabral velké množství času, připravili jsme si pro vás v dnešním článku několik osvědčených rad a tipů, jak vaši domácnost proměnit v perfektně čistou klícku. Díky těmto radám se vyhnete chybám, kvůli kterým byste strávili uklízením vetší množství času.

Kresby a obrazy v interiéru

Obrazy se dnes stávají dominantní dekorací každé moderní domácnosti. Vaší domácnost mohou rozzářit abstraktní motivy, dětské kresby, přírodní panorama, ale také fotografie vytištěné na plátno. Výběr motivu je na každém, každý máme jiný vkus a bude to právě náš domov, ve kterém bude obraz vytvářet požadovanou atmosféru. Je však důležité obraz správně vybrat a zavěsit.

Výhody a nevýhody dřevostaveb

Dřevostavba je dnes stále populárnější. Může být levná, voní domovem a spojuje své obyvatele s přírodou. Stejně jako každý typ stavby, i dřevostavba má své klady a zápory. Pojďme se nyní podívat na některé z nich.

Jak se zbavit rybenek

Setkání s rybenkou není nikterak zvláštní, naopak je to poměrně běžný tvor, se kterým se můžeme v domácnosti setkat. Nejspíše je potkáte brzy z rána nebo večer poblíž toalety nebo koupelny a ne každý je z tohoto setkání nadšený. Proto jsme pro vás připravili článek o prevenci a vyhubení rybenek.

Jak na vermikompostér

Vermikompostér je nepostradatelným doplňkem řady současných domácností. Pomáhá zužitkovat přebytky a odpadky z kuchyně, je ekologický a navíc poskytuje kvalitní zeminu pro pokojové a další rostliny. Také získáte originální mazlíčky - žížaly. Méně náročné tvory byste hledali jen těžko.

Jak správně vybrat zabezpečení domu

Kamerové zabezpečení domu a jeho přilehlých prostor se pomalu v naší společnosti stává naprosto běžné. Jistě jste již od svých sousedů nebo přátel slyšeli, že si pořídili vlastní zabezpečovací systém, aby se cítili chráněni a nemuseli mít obavy o svůj majetek.

Nejčastěji používané typy fasád

Vybíráte ideální fasádu? Rekonstruujete nebo stavíte? Vybrali jsme pro vás pět typů fasád a společně se podíváme na jejich pro a proti a to nejen z funkčního hlediska, ale také z toho praktického. Zvolit si můžete klasickou fasádu, konečnou úpravu pomocí kamene a řadu dalších variant.

Paulownia do každé zahrady

Čínský císařský strom Paulownia, u nás známý jako strom štěstí, je oblíbeným prvkem okrasných zahrad. Jeho nádherné květy jsou v Číně symbolem luxusu a narozeného děvčete. Pojďme si o něm říct více.

Jak se zbavit octomilek

Octomilky nebo-li, drobné mušky, které se dostanou prakticky všude. Chutná jim nahnilé ovoce a zabydlí se i v květináčích. Snadno se objeví a těžko se jich zbavuje. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak na to.

Interiér podle Feng Shui

Feng Shui je východní filozofický přístup k prostředí, ve kterém žijeme. Snaží se hledat je ho nejlepší podobu, aby naplnilo maximální potenciál našeho každodenního života. Pomocí několika jednoduchých prvků si můžete prostor kolem sebe upravit k dokonalosti i vy.

Architekt, projektant nebo katalog

Když přijde na stavbu nového domu, je třeba nechat si připravit projekt. Kde? Máte v podstatě tři možnosti. Na první pohled nejjednodušší by se mohlo zdát, vybrat si váš budoucí nový domov z katalogu typových domů. Anebo si můžete zaplatit projektanta či architekta. Jaký je mezi výslednými projekty rozdíl?

Krbová kamna aneb splňte si sen

Teplo domova. Pod těmito slovy si mnozí představy krbová kamna, vytvářející teplou a útulnou atmosféru. Jejich výběr však podléhá několika podstatným kritériím, která byste měli zohlednit.

Betonová stěrka a vše, co potřebujete vědět

Betonová stěrka je krásným doplňkem mnoha moderních prostor, které ozvláštní, dodá jim nadčasový nádech a útulný pocit. Oblíbili si ji bytový designéři i architekti. Co vše je dobré o ní vědět? Na to vám teď odpovíme.

Výběr vchodových dveří do rodinného domu

Vchodové dveře jsou jedním z nejdůležitějších prvků domu. Nejen, že plní svou funkci a zajišťují nám bezpečnost, ale také jsou tím prvním, co nás po příchodu domů uvítá a co dělá z domu Domov. Jak tedy vybrat ty správné?

Příprava zahrady na zimu

Září a říjen jsou obdobím sklizně a přípravy zahrady na zimu. Země nám během uplynulých měsíců dala spoustu darů v podobě jídla a krásně kvetoucích rostlin a teď je pouze na nás, abychom jí vše vrátili svou poslední letošní péčí a sami vše uskladnili na zimu tak, aby nám to vydrželo co možná nejdéle.