Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

6 tipů jak rychle uklidit dům

Postup je základ

Přestože většina lidí má tendenci tvrdit, že je vhodné mýt prach až po vysávání, je na omylu. Moderní vysavače nemají tendenci vířit prach, takže s jejich využití vyplatí. Vždy začínejte úkoly, při nichž budete nejvíce prášit. Pokud se rozhodnete vyměnit záclony a závěsy, udělejte to jako první. Právě ty jsou největším lapačem prachu a nechcete si přeci prášit na čerstvě umytý nábytek, že? Při utírání prachu vždy postupujte směrem shora dolů. Začněte pavučinami v rozích stěn a okolo lustrů, potom postupujte od shora dolů nábytku a závěrečný úklid zakončete vyluxováním a vytřením podlahy.

Čisticí prostředky za pár korun

Chcete ušetřit nebo prostě jen nemáte rádi předražené čisticí prostředky plné chemikálií? Máme pro vás tip na několik osvědčených pomocníků v boji se špínou v domácnosti. Prvním produktem je jedlá soda. Jedlá soda je učiněný zázrak na jakoukoli špínu. Stačí místo navlhčit, posypat jedlou sodou a chvíli počkat, než začne špínu rozežírat. Můžete ji použít v kuchyni, při mytí koupelny nebo dokonce při bělení bílého prádla.

Na zbavení se vodního kamene funguje perfektně kyselina citrónová. Lze ji nahradit i jako odvápňovač do kávovarů či konvic. Hodí se i na lehce zrezivělé kousky železa, ať už se jedná o kuchyňské vybavení či jiné. Do kýble nalijte obsah láhve a přidejte věci, které chcete zbavit rzi. Nechte působit a uvidíte, jak perfektně se jí zbavíte.

Koberce

Koberce jsou lapači prachu a vlasů především. Vysávání je občas velmi náročné. Princip správného vysávání spočívá ve směru proti vlasům koberce. Tak se jich zbavíte nejlépe. Nejlepší vysavače jsou pro tento účel s turbo pohonem.

Jednou za čas je vhodné koberce také vytepovat. Získají tím zářivější vzhled, obnoví se barva a především se zbaví baktérií. Pokud máte malý koberec, je práce snadná. Navíc ho můžete nechat vyvětrat a oschnout venku. Pokud máte koberec větší, můžete si práci ulehčit speciálním tepovacím práškem. Jednoduše ho nasypete po celém koberci, necháte hodinu působit a pak vyluxujete. Tepování velkého koberce doporučuji v létě, kdy je možnost otevřít okno.

Uklízejte místnost po místnosti

Vždy uklízejte místnost po místnosti. Ať se jedná o mytí oken, prach či vytírání. Práce vám uteče daleko rychleji a na nic nezapomenete.

Používejte osvědčené prostředky

Zkoušíte rádi nové produkty? Pokud ano, nechte si je na každodenní úklid. Na velký úklid používejte osvědčené prostředky, které splní svou práci na 100%

Neuklízejte sami

Na velký úklid byste nikdy neměli být sami. Obzvlášť pokud je vás v domácnosti víc. Několikahodinovou práci si tak můžete výrazně zkrátit, když každému přidělíte konkrétní místnost na úklid.

S další péčí o vaši domácnost vám poradí také naše články Kresby a obrazy v interiéru a Jak se zbavit rybenek.

Fotografie