Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Architekt, projektant nebo katalog

Když přijde na stavbu nového domu, je třeba nechat si připravit projekt. Kde? Máte v podstatě tři možnosti. Na první pohled nejjednodušší by se mohlo zdát, vybrat si váš budoucí nový domov z katalogu typových domů. Anebo si můžete zaplatit projektanta či architekta. Jaký je mezi výslednými projekty rozdíl?

Pokud toužíte mít dům, který vám bude proveden přesně na míru, bude mít jistou dávku originality a přinese neotřelé nápady, běžte za architektem. Architekt ze své podstaty, vzdělání a zkušeností, umí navrhnout dům, který je dispozičně, materiálově i vzhledově funkční. Vychází z toho, jak žijete, co a proč a také kde stavíte. Nad projektem stráví mnoho hodin práce a vytvoří vám originální projekt, který vychází z variant a možností, ze kterých si volíte tu, která je vám nejvíce blízká. Architekt vám navíc pomůže i se vzhledem interiéru.

Pokud nechcete nutně utratit tolik peněz jako v prvním případě a nepotřebujete mnoho skic, vizualizací a variant, zvolte projektanta. Ten má stavební vzdělání a k úkolu bude přistupovat více technicky. Vytvoří vám návrh a zpracuje projektovou dokumentaci.

A jestliže chcete mít projekt co nejrychleji a zároveň ušetřit maximum finančních prostředků, pak jsou tu pro vás domy z katalogu. Zvážit musíte především to, zda daný projekt bude pasovat i pro váš pozemek a je-li možné jednoduše provést případné změny.

Rozdíly jsou vám jistě již jasní, ale teď je na vás, abyste se obrátili na toho správného člověka.

Odborníci vám nabídnou komplexní služby v oblastech architektonické studie. Mají více než bohaté zkušenosti se zpracováním všech stupňů projektové dokumentace. Připraví pro vás samozřejmě také dokumentaci pro stavební povolení, rozpočet stavby i veškerou inženýrskou činnost. Zajistí technický dozor staveb i zpracování žádostí o dotace. Zkrátka zvládnou vyřešit vše kolem stavby či rekonstrukce vašeho domova. A vy už nebudete tápat.

Fotografie