Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Zbavte se pavouků jednou provždy

Škodí nám pavouci?

Pavouci se dají označit za prospěšný druh hmyzu. Pokud by na světě vymřeli pavouci, tak se jen velmi těžko budeme bránit otravnému hmyzu a mouchám. Pavouci nám odvádějí velkou službu, bohužel je však vnímáme jako nevítané hosty.

Na našem území se přirozeně nevyskytuje žádný jedovatý pavouk, který nám může ublížit. Vlivem oteplování sem může z jihu proniknout pár potenciálně nebezpečných druhů, ale s nevětší pravděpodobností nepřežijí zimu. Pavouci nepřenáší žádná onemocnění, nevytváří kolonie a nejsou hrozbou pro nábytek.

Přírodní cestou na pavouky

Pavouci mají poměrně vyvinutý čich a překvapivě jim vadí některé silné pachy. Výrazné kořeněné vůně je mohou odradit. Dejte na malý talířek nebo ozdobný tácek celou skořici, badyán, hřebíček a pomerančovou kůru.

Podobně dobře vám poslouží také vonné esenciální oleje rozpuštěné v aromalampě. Skořice, eukalyptus, citrusy a máta pavoukům nevoní a může je rychle vyprovodit z domu. Pokud jste příznivci svíček, tak sáhněte po výrobku s vysokým obsahem vonných látek.

Pavouci nemají rádi také ocet. Ten však doma inhalovat určitě nechcete. Stačí pořídit rozprašovač a vytvořit si slabší octový roztok, kterým vystříkáte rohy s pavučinami. Pavouci se velmi rychle stáhnou. Pokud se vám ocet osvědčí, tak jej používejte i na úklid. Uklidíte levněji a zároveň zamezíte přístupu pavouků.

Když příroda zklame

V hoby marketech nebo drogeriích seženete postřiky proti pavoukům. Pokud je to možné, tak se snažte vybírat prostředky se šetrným složením. Příliš agresivní spreje mohou ve vyšší koncentraci způsobovat bolest hlavy. Navíc pavouci jsou poměrně užitečný hmyz, proto se snažte o jejich šetrné zahnání.

Šetrně vás pavouků zbaví plašiče. Ty vyluzují zvuky za hranicí slyšitelnosti. Člověku nijak neškodí a pavouky zažene do bezpečné vzdálenosti od vaší ložnice. Ultrazvukové plašiče mohou být nepříjemné domácím mazlíčkům. Proto dobře pozorujte reakce domácích zvířat.

Jakmile se pavouků zbavíte, tak jim zabraňte ve vracení. Nakupte si sítě do oken a v noci nevětrejte. Pokud máte večer rozsvíceno a otevřené okno, tak pavouky i jiný hmyz zvete na návštěvu. Chcete-li v létě větrat i během noci, tak to bez sítí nepůjde. Investujte do nich a zařiďte si klidný spánek bez pavouků, komárů a jiného otravného hmyzu.

Přečtěte si také Jak odhalit červotoče a zbavit se ho jednou pro vždy a Jak se zbavit blech.

Fotografie