Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Zbavte se švábů v domě jednou provždy

Jak odhalit švába?

Šváby si spousta lidí spojuje s nevalnou hygienou a nepořádkem. Šváb se však může objevit i v domácnosti, kde je uklizeno. Často se tak stává po návratu z dovolené, kdy nám šváb nepozorovaně zaleze mezi věci do kufru. Nemusíme si je přivézt jen z exotických zemí, chytit je můžete i v našich hotelech.

Odhalit několik švábů není vůbec snadné. Vylézají jen v noci a před světlem se skrývají. Nejčastěji se s nimi setkáváme v koupelně nebo v kuchyni, protože mají rádi teplo a vlhko. Obvykle je objevíte u zdroje pitné vody, bez té dlouho nevydrží. Naopak potravu nemusí přijímat i šest týdnů.

Švába odhalíte podle trusu ve chvíli, kdy se přemnoží. Najednou jej nacházíte všude. Raději na něj nesahejte holýma rukama, protože švábí trus je silný alergen a může se v něm nacházet spousta nebezpečných bakterií.

Zbavte se švábů svépomocí

V první fázi můžete zkusit některé babské rady. Švábi obecně nemají rádi výrazné vůně, proto je odlákejte výrazným kořením. Koření je nezabije, švábi se pouze přesunou na jiné místo. Podle dalších rad máte zkusit nalákat švába na limonádu nebo pivo.

Namočte ručník do piva a položte přes noc na podlahu. Ráno v něm najdete spoustu švábů, které můžete usmrtit ve vařící vodě. Opět se nezbavíte všech jedinců a už vůbec ne vajíček, která jsou před vašimi zraky pečlivě ukryta.

Z domácích řešení se nabízí gelové návnady, které nalepíte na oblíbené místo švábů. Gel ulpívá na jejich nožičkách a tím se dostane k celé kolonii včetně vajíček. Gel je jedovatý nejen po požití, ale už samotný dotek je smrtelný.

Deratizace není ostuda

Pokud vám problém se šváby přerostl přes hlavu, tak je nejvyšší čas zavolat deratizační firmu. Spousta lidí se snaží vehementně vyhubit šváby svépomocí, aby se nikdo nedozvěděl o jejich problému. Nemusíte se však stydět.

Deratizační firmy mají speciální chemii a léty ověřené postupy, které vás švábů zbaví jednou provždy. Zároveň vám poradí, kde všude uklidit, abyste se zbavili všech vajíček i mrtvých jedinců. Nezapomeňte, že šváb je pěkně odolná potvůrka, které nevadí ani radiace. Proto s nimi musíte bojovat plnou silou.

Přečtěte si také Jak se zbavit blech nebo Jak se zbavit octomilek.

Fotografie