Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Vetknuté betonové schodiště

Schodiště je jednoznačně dominantou každé budovy, která je patrová. Ideálním stavem je, když jeho design a styl odpovídá funkci objektu, ve kterém se nachází. V případě rodinného domu by se pak především schody měly líbit jeho majitelům. V moderním pojetí bydlení jsou nyní velice trendy takzvané vetknuté schodiště. Levitující stupně, které krásně provzdušní prostor a působí za každé situace velice elegantně.

Úchvatný trend moderního bydlení

Současné moderní bydlení pojímá totiž i samotné schodiště jako estetický prvek, který neplní pouze svou praktickou funkci. Ale též dotváří celkový dojem interiéru. Zvolený materiál, konstrukce i samotný tvar z nich dělají mnohem víc.

Schodiště jako estetický prvek interiéru

Možná se právě i vy rozmýšlíte, jaké schodiště byste společně s vaším projektantem do svého budoucího domova chtěli vymyslet. Rádi byste, aby to samozřejmě dobře a stylově vypadalo, ale pochopitelně chcete také bezpečnost.

Konzolové schodiště z betonu

Doslova hitem moderní architektury je elegantní konzolové schodiště z betonu. Je to vlastně jednostranně vetknuté betonové schodiště do stěny. Z druhé strany jsou stupně volné, což působí velmi svěže a vzdušně. Takové schodiště jakoby nezabíralo mnoho místa a rozhodně upoutá pozornost každého návštěvníka. Pohled na takové konzolové schody z betonu je prostě úchvatný. Abyste ale mohli využít toto zajímavé řešení, potřebujete mít dobrý statický návrh nosné stěny i samotných konzolových stupňů.

Švec beton s.r.o. - originální betonové schody

Líbí se vám to? Je to váš styl? Vetknuté betonové schody se mohou stát moderní ozdobou i vašeho interiéru. S důvěrou se můžete obrátit na Švec beton s.r.o. Každý stupeň, který vám ve své dílně připraví, bude dokonalý a originální zároveň. K výrobě používají unikátní speciální betonovou směs, která vám umožní vybrat si požadovanou barvu i povrchovou úpravu. Připravit dokážou jakýkoliv tvar. Jejich schody jsou mnohem pevnější, než takové, které jsou vyrobeny z obyčejného betonu. Takže pokud chcete vetknuté betonové schody v precizním provedení, teď už rozhodně víte, od koho si je nechat vyrobit. Ve Švec beton se postarají o splnění vašeho snu.

Fotografie