Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla přinášejí efektivní řešení tam, kde majitelé nechtějí být svazování nutností neustále přikládat a řešit obstarávání a především cenu zdrojů, aby byl jejich domov komfortní a zajišťoval klidné a pohodové bydlení.

Tepelná čerpadla jsou stále víc a víc populární, a to také díky tomu, že jejich využívání je podporováno ze strany státu a jedná se o ekologický prvek do domácností, který umožňuje čerpat energii z vnějšího prostředí (vzduch, voda, země) a následně ji, díky unikátní technologii, přeměnit na teplo. Pakliže zvolíte tepelné čerpadlo vám a vašemu životnímu rytmu na míru – dokážete zpravidla ušetřit 50 – 70 % veškeré energie pro ohřev vody a vytápění vašeho domova.

Jak funguje tepelné čerpadlo?

Tepelná čerpadla jsou sestavena tak, aby byla schopna efektivně přeměňovat dostupnou energii z vnějšího okolí a za pomoci uzavřeného chytrého systému získanou energii přetvářet na teplo, které domácnost bude moci využívat na každodenní bázi.

Pakliže se dá stručně charakterizovat proces, na jehož podkladě tepelná čerpadla pracují, můžeme říci, že celý systém je založen na kolování chladiva s nízkým bodem varu v trubkách, který může procházet (dle charakteru čerpadla) vzduchem, zemí nebo vodou. Následně, díky změnám tlaku, se chladivo mění na plyn a poté na kapalinu. Celý proces probíhá tedy odběrem tepla z vnějšího okolí, jeho následným shromažďováním a zahřátím.

Nespornou výhodou tepelných čerpadel je skutečnost, že spotřeba energie na fungování této technologie je velmi nízká. Navíc, teplo v okolí je v současné chvíli k dispozici zcela zdarma a je volně dostupné, což umožňuje majitelům tepelných čerpadel poměrně snadným způsobem získat levně energii, jejíž cena na trhu neustále roste a dosahuje závratných výšin především v posledních měsících. Tepelné čerpadlo je tedy v současné chvíli alternativou, která dává lidem možnost volby a nabízí řešení nastalé situace.

Na trhu existují v zásadě tři typy tepelných čerpadel, které jsou založeny na principu fungování:

  1. vzduch – voda (čerpadlo využívá odběr tepla přímo z venkovního vzduchu)
  2. země – voda (odběr tepla ze země)
  3. voda – voda (získávání tepla je možné díky odběru spodní nebo geotermální vody a lze jej použít i v rámci vlastní studny či vrtů, případně povrchové vody)

Výhody tepelných čerpadel v kostce:

  • podpora ze strany státu
  • absence nutnosti přikládání
  • zdroj tepla bez lokálního vzniku emisí
  • univerzální technologie přeměny tepla
  • efektivní využívání volně přístupných zdrojů tepla
  • automatické získání výhodnějšího tarifu pro odběr elektřiny

Tepelná čerpadla a jejich montáž

Ať už tepelné čerpadlo značky Sinclair, LG nebo kterékoliv jiné – montáž je vždy snadnější a rychlejší ve spolupráci s odborníky, kteří přesně ví, co a jak.

Pokud potřebujete poradit nebo naopak hledáte někoho, kdo vám pomůže s montáží či opravou vašeho tepelného čerpadla, firma ATS – elektronic, spol. s r. o. působí v rámci celé jižní Moravy i Vysočiny. Ať už jste tedy z Brna, Třebíče či Velké Bíteše – stačí si jen vybrat toho správného partnera v oblasti tepelných čerpadel a můžete si v okamžiku začít klidně užívat příjemné teplo domova.

Fotografie