Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Úchytky k nové kuchyňské lince, nebo bez nich

Budujete nový dům, rekonstruujete stávající byt, chatu, chalupu a lámete si hlavu nad tím, zda zvolit kuchyni klasicky s úchyty, anebo dáte raději přednost moderněji pojaté variantě bez úchytek? Poradíme vám, jaké jsou výhody a nevýhody obou řešení a jaké aspekty je nezbytné uvážit před vlastní realizací vaší zbrusu nové kuchyňské linky.

Bezúchytková kuchyně

Bezúchytkový systém se hodí zejména do moderního interiéru. Současné minimalistické kuchyně nechávají vyniknout liniovému vzhledu, který je bezesporu velmi nadčasový. Ohromnou předností bezúchytkové kuchyně je její snadná údržba. Při pravidelném úklidu a otírání předních dvířek vlhkým hadříkem tento způsob velice oceníte. Umožní vám dlouhé, plynulé pohyby při stírání nečistot, bez zbytečného bolestivého narážení na kovové úchytky. Rovněž pohyb okolo kuchyňské linky se stane mnohem jednodušší a bezpečnější. Nebudete muset neustále sledovat, zda se někde neuhodíte nebo nezavadíte o úchytku. Bezúchytkovou kuchyni ocení i každý rodič, neboť kvůli úchytu může hrozit zranění dítěte, a to v případě neopatrného nárazu.

Jak se realizuje bezúchytková kuchyně?

Bezúchytkový systém spočívá v instalaci „integrovaných úchytek“. Tyto zápustné úchytky se vloží do předem vyfrézované štěrbiny v horní části dvířek a následně se přilepí, případně je součástí korpusu skříněk. V závislosti na vašich kritériích je možné zvolit variantu tzv. na klik, která je zcela bez úchytů a skřínka nebo šuplík se otvírá jen lehkým zmačknutím dvířek.

Kam úchytky rozhodně patří?

Klasické kuchyně ve stylu Provence, stylové retro, selsky pojaté kuchyně nebo třeba instalované ve starobylých roubených chalupách si rozhodně zaslouží vybavit úchytkami. Na výběr je z nepřeberného množství zajímavých a krásných úchytek. Materiálem může být dřevo, kov, případně umělá hmota. Úchytky mohou pěkně barevně ladit s vaším interiérem a zajímavě ozdobit finální vzhled kuchyňské linky. Drobnou nevýhodou kuchyně s úchytkami je, že se v průběhu vaření na úchytkách zachytává prach a různé nečistoty. Potom vám nezbývá nic jiného, než úchytky čistit, což je relativně pracný úkol, obzvláště v případě komplikovaných a obtížně dostupných tvarů.

Každý člověk má jiný vkus a tak rozhodnutí ponecháme čistě na vás, na tom co se vám libí a jakou alternativu považujete za nejlépe vyhovující a funkční ve vašem konkrétním případě. Možná je vaše budoucí kuchyně trochu atypická a ještě nemáte úplně jasno, jak by měla kuchyně přesně vypadat? Nejlepším řešením bude volba dynamického kuchyňského centra, kde vám ochotně pomohou vytvořit představu o vaší vysněné kuchyni. Zaměstnanci studia vytvoří na základě vašich požadavků a vyhotoveného návrhu kuchyni na míru, která je nejen krásná, ale i praktická.

V případě, že máte zájem o konzultaci a následně provedení kvalitní kuchyně na míru, ať už s úchytky, anebo bez nich, neváhejte kontaktovat firmu Woodtech z Medlova, nacházející se poblíž Brna. Tato progresivní firma se již celou řadu let věnuje designu, zakázkové výrobě nábytku a realizaci interiérů, včetně rekonstrukcí.

Fotografie