Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Dřevěný domeček snů pro děti

Připravte si nákres

Nebojte se do přípravy domku zapojit své děti. Nechte je jako první vytvořit nákres jejich dřevěného domku snů a společně si nad něj sedněte. Děti mají často velké oči, takže se připravte na megalomanské projekty s fontánkou a věžičkami. Vysvětlete dítěti, co je možné postavit a co už není ve vašich silách.

Následně si sedněte nad nákres sami a přesně si zakreslete, jak má domek vypadat. Přestože jde jen o místo na hraní, tak myslete na veškerou bezpečnost. Nakupte pouze kvalitní materiál a domek nadimenzujte tak, aby vydržel veškeré dětské hrátky.

Pokud nejste technicky nadaní, tak můžete využít některý z volně přístupných nákresů na internetu. Najdete zde rozpis včetně materiálu na mnoho typů domků. Na ty malé, ale i na vysoké domky vedoucí do patra se skluzavkou a schůdky.

Co má ideální dům obsahovat?

O ideálním obsahu domku se opět pobavte s dítětem. Velikost přizpůsobte počtu potomků a jejich kamarádů. I na relativně malé zahrádce lze zbudovat opravdu impozantní stavba, když využijte správně prostor. Pod patrový domek lze navíc umístit ještě pískoviště nebo další skrýš.

Na dětské hry bohatě postačí jedna hlavní místnost domku. Důležitá jsou samozřejmě okna, pro přístup denního světla. Dveře a okna musí správně těsnit, aby do domku nepršelo. Na zemi ponechte dřevěnou podlahu, ale pro vyšší komfort zem pokryjte kobercem nebo pěnovým puzzle.

Možná budete muset vyrobit i nějaké vybavení. Všechny děti bez rozdílu uvítají stoleček a židličky na sednutí a nějaké poličky na uložení drobností. Holčičky ocení dětskou kuchyňku na pořádání čajových dýchánků. Hodit se budou i nějaké hračky a dětské dekorace.

Koupit nebo vyrobit?

Dětský zahradní domek vyrobí každý zkušenější kutil za pomoci základního nářadí. Materiál seženete v každém hobby marketu. Doma vyrobený domek vás vyjde mnohem levněji, ale počítejte s poměrně velkou časovou náročností. Na druhou stranu si přesně můžete přizpůsobit dispozice podle svých dětí.

Pokud vám chybí nářadí, čas nebo zručnost, tak si domek můžete i koupit. Menší jednopatrový domek pořídíte do deseti tisíc korun. Velké domky se skluzavkou a schody se vyšplhají do desetitisíců. Takže dobře zvažte, zda se přeci jenom nepustíte do stavby na vlastní pěst.

Přečtěte si také, jaké jsou Výhody a nevýhody dřevostaveb nebo Ochraňte dřevo před škůdci.

Fotografie