Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Přivítejte do své domácnosti štěstěnu aneb 4 věci, které přináší štěstí

Jak zpívá Richard Müller ve své ikonické písni „Štěstí je tak krásná a přepychová věc“, tak proč si ji nedopřát. I když se možná jedná o mýty nebo pověry, jak se říká „risk je zisk“. Náš dnešní článek se zaměřuje na 4 věci, díky kterým můžete podpořit své štěstí. O jaké věci se jedná a v čem konkrétně spočívá jejich kouzelná moc? To se dozvíte v níže uvedeném článku.

 1. Akvárium

Podle tradičního čínského učení feng shui má akvárium v domácnosti několik pozitivních vlivů na energii a štěstí všech obyvatel. Konkrétně jde o následující.

 • Proudění pozitivní energie (Qi): Akvárium je symbolem života a pohybu vody, která má ve feng shui silnou spojitost s prouděním pozitivní energie, nazývané Qi. Plynulý pohyb vody v akváriu napomáhá udržovat a aktivovat pozitivní energie v domě.
 • Symbol bohatství a prosperity: Voda je tradičně spojována s bohatstvím a prosperitou. Akvárium s rybami jednoduše symbolizuje tekoucí bohatství, protože ryby jsou často vnímány jako nositelé hojnosti a úspěchu. Majetek přichází a odchází stejně jako ryby, které plavou v akváriu.
 • Rovnováha a harmonie: Kromě jiného navozuje akvárium a zvuk vody klid, harmonii a rovnováhu. Zmíněné duo působí relaxačně a uklidňuje nahromaděný každodenní stres.
 • Minimalizace negativní energie: Voda je považována za prvek, který dokáže absorbovat negativní energii a díky výše uvedeným bodům naopak podpořit energii pozitivní.
 1. Figurka slona

Slon je tradiční symbol nejen štěstí, ale také dlouhověkosti a ochrany domácnosti. Nejen proto by v žádné domácnosti neměla chybět figurka tohoto majestátního zvířete. To, jakou bude mít podobu je čistě na vás. Důležité je pouze vědět, že figurka by měla mít zdvižený chobot. Ptáte se proč? Důvod je jednoduchý. Skrz zdvižený chobot totiž mohou bez problémů proudit pozitivní energie, které následně do domu přinášejí hojnost, prosperitu a štěstí.

 1. Podkova

Další symbol štěstí není třeba sáhodlouze představovat. Jde totiž o podkovu. Magický předmět, o kterém si již lidé ve starověku mysleli, že má kouzelnou moc, díky které dokáže odlákat zlé duchy. K tomu, aby tyto vlastnosti fungovaly, je třeba podkovu zavěsit do blízkosti vstupních dveří vašeho bytu nebo domu. Časté debaty také vyvolává to, jak podkovu správně situovat. Někteří lidé tvrdí, že aby podkova přinesla štěstí, měla by mít tvar nádoby, tedy nahoře mít otevřenou část. V opačném případě se totiž traduje, že by se štěstí mohlo vysypat. Naopak spousta jedinců tento fakt neřeší a pouze samotný předmět je pro ně již tak dostatečnou symbolikou štěstí.

 1. Krystaly

Posledním a velmi častým symbolem štěstí jsou krystaly. To, jaký ušlechtilý kámen vybrat je však velmi individuální a závisí na konkrétních potřebách a preferencích každé rodiny. Pro představu však uvádíme seznam těch nejpoužívanějších.

 • Ametyst: Ametyst je považován za kámen klidu a vyváženosti. Pomáhá odstraňovat negativní energii, podporuje klidný spánek a harmonizuje prostředí.
 • Růženín: Růženín je kámen lásky a harmonie. Pomáhá uvolňovat napětí, podporuje lásku a soucit a přináší pocit pohody do domácnosti.
 • Křišťál: Křišťál je univerzálním kamenem síly, čistoty a energie. Pomáhá vyčistit a nabudit domácí prostředí.
 • Jaspis: Jaspis je kámen stability a ochrany. Pomáhá udržovat pevný základ a vyvažuje energii v domácnosti, což přináší pocit bezpečí a jistoty.
 • Kyanit: Kyanit je kámen harmonie a komunikace. Pomáhá vyvažovat a harmonizovat vztahy v domácnosti a podporuje otevřenou a jasnou komunikaci.
 • Kalcit: Kalcit je kámen radosti a štěstí. Pomáhá rozptýlit negativní energii, přináší optimismus a podporuje radostnou atmosféru v domě.

Ať už si vyberete jakýkoli z těchto zmíněných prvků, buďte otevření novým zážitkům, a hlavně věřte v jejich pozitivní moc. Pozitivní energie není totiž jen o předmětech, ale i o samotné víře.

Fotografie