Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Vliesové tapety aneb velkolepý návrat oblíbeného interiérového prvku

Tapety obecně zažívají svůj velký boom a návrat do českých domácností. I když dříve byly nedílnou součástí každé domácnosti, postupem času tento trend opadl a spíše se preferovaly barevné či čistě bílé nátěry stěn. Dnes se však situace opět otáčí a tapety jsou opět na vzestupu. Důvod je jednoduchý. Jsou k dispozici v nejrůznějších vzorech a barvách, a navíc vynikají svou odolností a flexibilitou. Nejmodernějším typem jsou nyní vliesové tapety, které stále častěji volí jak bytový designéři, tak i samotní domácí kutilové. Proč tomu tak je vám hned vysvětlíme!

Není tapeta jako tapeta

Na trhu obecně existuje několik různých druhů tapet, z nichž nejčastěji jsou papírové, vinylové, textilní anebo se speciálními efekty, tedy 3 D či s kovovým vzhledem. My se však, jak již bylo zmíněno, zaměříme právě na tapety vliesové. Jedná se o tapety, které jsou vyrobeny z netkané textilie s tím, že jednotlivá vlákna polyesteru a celulózy jsou vzájemně svázány pojivem. I když se to možná na první pohled nezdá, tak díky tomuto výrobnímu procesu jsou tapety propustné a mohou skrze ně bez problému proudit vzduch i vodní pára. I v případě použití do kuchyně nebo koupelen se tedy nemusíte bát, že se pod nimi budou tvořit nechtěné plísně.

Vliesové tapety známé také jako netkané jsou charakteristické i svou nezávadností. Neobsahují totiž žádná změkčovadla a podobné škodlivé látky. Tím jsou mnohem lepším řešením pro každou domácnost, zejména pro ty, kde se vyskytují děti nebo domácí mazlíčci.

Výhody, které rozhodují

Vliesové tapety však nejsou jen zdravotně nezávadné, ale mají spoustu dalších benefitů. Jedním z nejdůležitějších, který oceníte z praktického hlediska je tepelná a zvuková izolace. Kromě použití v místnosti s vyšším výskytem párů lze tedy vliesové tapety použít i do další místnosti jako je obývací pokoj či ložnice. Pokud jste tedy milovníky hlasité hudby nebo domácího kina, tak tento fakt jistě oceníte. I když v dnešní době platí, že výběr je u všech druhů tapet veliký, je tomu tak samozřejmě iu typů z netkané textilie. Lze si tak vybrat nejen z různých barev, ale i vzorů, které se dokonale přizpůsobí jakémukoliv prostoru i stylu.

Hlavní kouzlo vliesových tapet však spočívá ve snadné instalaci. Stačí jen potřít ze speciálního lepidlem a následně přímo přiložit tapetu. Odpadá tak složitá manipulace, jak natřít tapetu a následně ji správně nalepit na zeď. Navíc, pokud se vám hned na první pokus nepovede aplikaci tak, jak jste si představovali, není nic jednoduššího než tapetu slepit a místo opravit. Tento bod mimo jiné souvisí is tím, že vliesové tapety jsou skvělé v případě, že rádi mění vzhled svého interiéru. Tapety se velmi snadno dají odtrhnout v celých pruzích, aniž by zanechaly na zdi zbytky lepidla. Na stěnu, tak můžete ihned aplikovat barvu nebo jakoukoli jinou tapetu.

Snadnou instalací však mnoho benefitů nekončí, netkané tapety jsou typické i svou stálobarevností a obecně dlouhodobou životností. Skvěle navíc zakryjí i různé nerovnosti povrchů nebo nevzhledné praskliny či zdi, kde jsou pozůstatky šroubů apod.

Jak vybrat vliesové tapety?

Při výběru vliesových pásek je důležité zvážit styl a atmosféru, chcete ve svém prostoru vytvořit. Zvažte jak osvětlení místnosti, tak i velikost a výšku stěn, stejně jako nábytek a dekorace, které již v prostoru máte. Nebojte se experimentovat s různými texturami a vzory, které mohou vizuálně obohatit prostor a dodat mu jedinečný charakter.

Vliesové tapety představují inovativní a praktické řešení pro každého, kdo hledá snadný a efektivní způsob, jak oživit svůj domov nebo kancelář. Díky jejich vysoké kvalitě, trvanlivosti a širokému výběru designů se jedná o ideální volbu pro moderní i tradiční interiéry.

Vzhůru tedy do tapetování!

Fotografie