Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

4 typy nástěnek, díky kterým váš život i domácnost získá řád

4 typy nástěnek, díky kterým váš život i domácnost získá řád

Organizace domácnosti ale i společenského a osobního života není často jednoduchá a zaslouží si správný systém. Zejména pokud jste příznivci zapisování na viditelná místa a je pro vás tento způsob efektivnější než úkoly v mobilním telefonu, máme pro vás 4 zajímavé tipy. Ty nejen, že vám pomohou s time managementem a přehledem o vašem času, ale zároveň i designově doplní interiér a nebudou ho nijak narušovat. Stačí si jen vybrat variantu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

  1. Klasická korková nástěnka

Jako první se podíváme na pomyslnou klasiku, kterou možná znáte ze školních let. Jedná se o korkovou nástěnku. Vzhledem k tomu, že je však dnes korek velmi oblíbeným, a hlavně designovým materiálem, tak zapadne do jakéhokoliv interiéru. Pomocí špendlíků, které navíc lze koupit v různých barvách, pak snadno přišpendlíte týdenní harmonogram celé rodiny nebo ty nejdůležitější úkoly, které vás v nejbližší době čekají. Nástěnku je možné pomocí hřebíčků umístit na jakoukoliv zeď, kde bude na očích. Skvělým místem je vstupní hala nebo chodba s prostorem u zrcadla, kde kromě vzhledu zkontrolujete, zda jste na něco nezapomněli.

  1. Magnetická tabule

Druhou možností, která vás také snadno přenese zpět do dětství je magnetická tabule. Na tu kromě magnetů lze psát i křídami. Jednotlivé papírky s poznámkami tedy můžete buď umístit na tabuli za pomoci magnetu anebo je jednoduše na tabuli přepsat. Kromě nákupního seznamu si sem navíc můžete dát i své oblíbené fotky. Vždy tak budete mít na očích vaše nejbližší nebo radostné vzpomínky ze života.

  1. Kovová drátěná nástěnka

Designovým doplňkem je i další náš tip. Jedná se o drátěnou nástěnku, na kterou nejen, že lze zavěsit pomocí kolíčků obrázky a pracovní i mimopracovní úkoly, ale je možné na ní nainstalovat různé košíčky a dodatečné police. Ty se naplní buď kancelářskými potřebami anebo do nich lze umístit i květiny. Výsledek záleží jen na vaší fantazii. Na trhu je navíc kromě jiného dostupné nejrůznější množství typů těchto nástěnek. A nehovoříme jen o barvách, ale i o tvarech a případné výplni.

  1. Kouzlo lamel

Chystáte se doma kupovat novou postel nebo jen nové lamely? Pak ty staré určitě nevyhazujte. Poslouží vám jako praktická a velmi originální nástěnka. Buď je použijete v celé své délce nebo dle potřeby zkrátíte a přizpůsobíte danému prostoru. Stejně jako na kovovou nástěnku i na tuto pak lze rozmístit košíčky, které jednoduše zachytíte za lamely. Poznámky a úkoly pak dáte na ramínka. Možná vám to zní zvláštně, ale obyčejná dřevěná ramínka se závěsnými háčky poslouží jako skvělá možnost k zachycení čehokoliv, co je třeba mít na očích.

Time management a organizace práce může být i zábava. Přesvědčte se sami!

Fotografie