Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Pojistěte se před dovolenou v zahraničí

Jak vybrat správné pojištění?

Každá pojišťovna nabízí několik balíčků pojištění, které lze využívat. Odlišné jsou nabídky pro letní a zimní dovolenou. Cestujete-li autem, tak uzavíráte pojistku také na automobil. Pokud plánujete aktivní a adrenalinovou dovolenou, tak si připlaťte lepší pojištění, které kryje i adrenalinové sporty.

Cena pojištění se liší v závislosti na délce pobytu, věku účastníků a také na cílové destinaci. Děti mají pojištění obvykle o něco levnější. S délkou pobytu se zdražuje pojištění a exotické země jsou samozřejmě rizikovější, proto je pojištění dražší.

Skvělé je také pojištění storna. Pokud se nemůžete dovolené účastnit, tak vám bude poměrná částka navrácena zpět. Vše je uvedeno ve smlouvě a různé pojišťovny nabízejí různé podmínky a refundaci, takže vybírejte pečlivě.

Co je třeba zvážit:

  • Jaké aktivity budete vykonávat
  • Jaké pojistné plnění nabízí jednotlivé pojišťovny
  • Cena za pojištění
  • Kolik lidí pojede
  • Pojištění dalších výloh
  • Storno pojištění

Jak pojištění zřídit?

Pokud cestujete přes cestovní kancelář, tak můžete zřídit cestovní pojištění společně se smlouvou o zájezdu. Některé cestovní kanceláře nabízí výhodné akce pro větší skupiny nebo slevy na pojištění při nákupu na první moment.

Při cestě s cestovní kanceláří samozřejmě nemusíte využívat služeb jejího smluvního partnera. Lze si domluvit pojištění, které vám vyhovuje více. Obvykle bývá pojištění sjednané s cestovní kanceláří o něco dražší, ale vše máte bez práce.

Cestujete-li na vlastní pěst, tak musíte vyrazit pro pojištění sami. Prohlédněte nabídky na internetu a popřípadě zadejte své požadavky do srovnávače a vyjede vám nejlepší nabídka.

Na co si dát pozor

Máte-li v zahraničí nějaký zdravotní problém, tak se řiďte pokyny pojišťovny. Je-li to možné, tak nejdříve kontaktujte asistenční službu, která vás navede k vhodnému lékaři nebo pošle někoho k vám na hotel. Snadno totiž narazíte na soukromé lékaře a kliniky, kde vám pojištění nepokryje léčebné výlohy.

V resortech si dejte pozor na hotelové lékaře, kteří si za ošetření účtují vysoké částky. Opět kontaktujte svou pojišťovnu nebo se obraťte na delegáta zájezdu. Zajistí vám kvalifikovaného lékaře hrazeného pojišťovnou a také vás k němu dopraví nebo zavolá taxi.

Přečtěte si také Jak na výhodné pojištění domácnosti? nebo Zajímavé tipy k pojištění nemovitosti a domácnosti.

Fotografie