Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Jak se zbavit zvířecích chlupů z oblečení

Správný výběr oblečení

Některé materiály a barvy jsou vhodnější do domácnosti s chlupatými tvory. Nejlépe se zvířecí chlupy chytají na huňaté a hrubé materiály jako je vlna. Dobře se chlupy také drží na mikinách a velmi vyniknou na tmavém oblečení.

Naopak jemné a hladké oblečení nezachytí tolik chlupů. Pořiďte si pár kousků z umělých vláken, viskózy, čisté bavlny nebo z hedvábí. Nemusíte mít samozřejmě celý šatník z materiálů odpuzujících chlupy, ale pár kousků, které můžete nosit na doma a nevypadat jako chlupatá deka, jistě oceníte.

Nejlepší způsoby, jak se zbavit chlupů

Když už máte chlupy nachytané na oblečení, tak je musíte odstranit. Naštěstí existují poměrně snadná řešení, která vám rychle pomohou.

  1. Houbička na nádobí

Houbička na nádobí s drsnou stranou hezky vyčeše všechny chlupy z oblečení. Snažte se však příliš netlačit, protože můžete poškodit vlákna a roztřepit vlnu, což nevypadá vůbec dobře.

  1. Gumová rukavice

Gumová rukavice funguje podobně jako houbička a hezky odstraní všechny přebytečné chlupy pryč z oblečení. Použít lze zahradnickou rukavici i tenčí zdravotnické rukavice. Pro lepší efekt rukavici namočte, odstranění chlupů bude ještě o něco snadnější.

  1. Odchlupovací váleček

Lepící válečky už dnes seženete na každém rohu. Nabízí je většina domácích potřeb nebo drogerií. Náhradní lepící hlavice snadno vyměníte, a když náhodou dojdou, tak v nouzi můžete použít i oboustrannou lepicí pásku.

Sušení a praní oblečení

Před praním vždy zbavte prádlo chlupů. Vyklepejte ho a použijte jednu z metod zmíněných výše. Následně dejte prádlo prát na zvolený program, výběr programu nijak neovlivní přítomnost chlupů po vyprání.

Skvělým prostředkem na zbavení se chlupů je sušička. Když buben příliš nenacpete a prádlo bude mít dostatek prostoru, tak se veškeré chlupy, žmolky, prach, nitky a dokonce i vyprané papírové kapesníčky zachytí ve filtru.

Ihned po sušení prádlo uložte do skříně. Pokud jej schraňujete v koši na žehlení, tak jej mějte zakrytý igelitem v dostatečné vzdálenosti od svého mazlíčka. Jakmile prádlo vyžehlíte, tak jej uložte.

Tip: Pokud máte doma kočku, která si umí otevřít skříň s oblečením a ráda si v ní hoví, tak otáčejte oblečení do skříně naruby. Lícová strana zůstane bez chlupů.

Přečtěte si také 6 tipů jak rychle uklidit dům nebo Jak motivovat děti k úklidu.

Fotografie