Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Venkovní žaluzie pro dokonalý komfort

 Myslíte si, že nejúčinnějším bojovníkem proti teplu v letním období, jsou žaluzie? Anebo máte dojem, že vnitřní žaluzie ke spokojenosti v letním i zimním období, naprosto postačují? V tom případě vás rychle vyvedeme z omylu a to tak, že vám prozradíme, jak moc účinné jsou právě zmíněné venkovní žaluzie a proč je dobré nad jejich instalací minimálně uvažovat.

Venkovní žaluzie a jejich nezanedbatelné výhody

V letních měsících, kdy se teploty pohybují opravdu vysoko, můžete zapomenout na to, že vás klasické vnitřní žaluzie před neúprosným teplem ochrání. Svou funkci stínění zajistí na výbornou, s propustností tepla do interiéru už tomu tak není. Teplo, které proudí skrze žaluzie, je teplo, které již se dostalo za okno a žaluzie toto teplo pouze nasává a předává po nějaké době dále do místností. Pokud byste ovšem měli na svých oknech venkovní žaluzie, nic z toho by vám nemohlo hrozit. A to zejména z toho důvodu, že teplo neprojde na okenice, a to právě díky těmto pro mnohé architektonickým doplňkům domů. Kromě jiného, rovněž vaše okna chrání před vnějšími vlivy a mimo jiné na domech i skvěle vypadají. Ne nadarmo se stávají součástí nemalého množství stavebních projektů na žádost vlastníka domu.

Žádní nezvaní hosté a minimum hluku

Další nespornou výhodou, kterou venkovní rolety disponují, je fakt, že fungují i jako bezpečností prvek, vůči nezvaným hostům. Nikdo nechce ve svém domě nalézt nezvané hosty s lupem. Proto i tímto způsobem můžete zajistit vašemu domu vyšší bezpečnost. Pevná konstrukce totiž žádnému pachateli nedovolí dostat se do domu. Další nemalou výhodou, kterou ocení nejen ti, kteří bydlí ve velkých a hlučných městech, můžeme spatřovat v tom, že přes venkovní žaluzie zvenčí téměř nic neuslyšíte. Minimalizují totiž naprosto dokonale venkovní hluk a vy se tak můžete ve svém domě cítit v naprostém klidu a bezpečí.

Fotografie