Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Samolepky na zeď dokáží oživit interiér

V posledních letech udává v českých domácnostech tón nejen barva interiéru, ale i jeho hravé zdobení, které se dnes nabízí v podobě samolepek na zeď. Ty jsou velmi oblíbené už jen proto, že je není nutné oprašovat jako obrazy a navíc je lze umístit ke stropu i k zemi, což by u obrazu z hlediska estetiky nešlo.

Dětský element v prostoru pro dospěláky

Všichni známe ze svého dětství nebo z dětství našich dětí oblíbené samolepky, které lze umístit naprosto kdekoli. Původně byly k dostání pouze jako bonus u žvýkaček, později se začaly prodávat v papírnictvích a v hračkářství dokonce i s motivy slavných amerických pohádek. Časem tak začaly zdobit školní sešity, trička i nábytek, na který se v současné době přesunuly i jako originální designerský počin, přičemž takovým designérem se může stát každý z nás.

Nápad za všechny peníze i nervy

Možná se stalo i vám, že jste chtěli ve své době vyzdobit pokoj svému dítěti malbami zvířátek na zdi. Možná jste si chtěli vyzdobit zeď i ve své ložnici. Ovšem obojí mělo základní problém - neumíte malovat nebo z obav, že malbu zničíte, to v předčasných nervech vzdáte dopředu. Obraz na zdi zase může spadnout, rozhodně nepokryje takové množství volného prostoru a je nutné jej oprašovat a oprašovat. Tak přišli designéři s originálním nápadem, který vydrží na věčnost, a zároveň lze bez problémů 'demontovat', jsou to právě samolepky na zeď, které lze pořídit v různých velikostech. Můžete si koupit jednu obrovskou přes celou zeď a aplikovat ji podobným stylem jako samolepící tapetu, můžete si však koupit i menší nálepky v podobě květin, a napojovat je na sebe, aby v závěru zeď vypadala jako záhon růží.

Pár dobrých rad

Krom toho, že lze samolepky na zeď na sebe tematicky napojovat podle svého originálního nápadu, zakoupíte i takové, které je nutné lepit na části. Jako příklad kočky vyskakující za ptáčky nebo motýly, kteří poletují okolo starožitné lucerny. To značně ulehčuje aplikaci, protože lucernu můžete nalepit někde jinde, než motýly, a rovněž kočky můžete rozvrstvit tak, aby vyplnily adekvátně holé zdi.
Byť je původní záměr samolepek na zeď vyplnit prázdnou a smutnou zeď, můžou být užitečné i tak, že rozveselí smutnou bílou skříň nebo naopak na ní zamaskují případná poškození. Samolepky na zeď navíc umí být opravdu výrazným prvkem, díky tomu se doporučuje jejich aplikace vždy pouze na jednu stranu zdi daného pokoje, aby ten pak nebyl přeplácaný, nebo aby se motiv samolepek naprosto neztratil ve svém kontextu. Zakoupit lze i samolepky s motivy slavných osobností, pro děti tady pak jsou animované filmové postavičky, které jim můžete nalepit nad postýlku i na zeď jejich hracího koutku.