Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Jak na vnitřní uspořádání skříně

Máte problém uložit všechny věci, které potřebujete? Také se vám věčně někde něco válí, a důvodem je nedostatek úložných prostor? Vestavěná šatní skříň je tak elegantním řešením. Když má i každá drobnost své vlastní místo, když i větší věci máte kam schovat, hned to doma vypadá lépe. Snadno tak uděláte pořádek, který se jednoduše udržuje.

Vestavěné skříně můžete použít nejen na úschovu oblečení a doplňků, ale také na úklidové a sportovní potřeby nebo spotřebiče. Zní to jako sen? Jen si představte, co všechno byste rádi do vestavěné skříně chtěli uložit. Pro lepší představu si sepište seznam věcí, které chcete do skříně dát a klidně si udělejte i náčrtek skříně a jejího vnitřního uspořádání. Nejdříve si také položte následující otázky:

  1. Na co všechno budete skříň využívat? Zda bude sloužit pouze pro oblečení nebo zde budete chtít ukládat i sportovní věci nebo potřeby pro domácnost.
  2. Důkladně si rozmyslete, kolik sektorů bude vaše skříň mít. Jestli bude dvoudvéřová nebo klidně až čtyřdveřová. A jakým způsobem se budou dveře otevírat.
  3. V případě uložení oblečení si položte otázku, zda budete oblečení věšet na ramínka nebo skládat do polic.
  4. Popřemýšlejte o umístění skříně ve vašem domě, má nějaké atypické rozměry?

Máte jasno? Pak si přečtěte naše následující typy, kterými se můžete inspirovat při organizaci vnitřního uspořádání i u vaší vestavěné skříně.

  • Investujte do výklopných tyčí a výsuvných věšáků a samozřejmě také do výsuvných polic a zásuvek nebo drátěných programů či proutěných košů. Uvidíte, že to nakonec velice oceníte.
  • Nebojte se speciálních držáků, které jsou určeny například na žehlící prkno, žehličku, vysavač, boty, kravaty, pásky, šátky ale i šperky.
  • Nejpoužívanější věci mějte vždy po ruce, abyste je nemuseli hledat a přehrabovat se ve všem možném, třeba když ráno spěcháte do práce. Ideální umístění je ve výšce očí. Rozhodně je nedávejte moc dolů, abyste se nemuseli pořád ohýbat. Nevyplatí se dávat oblíbené a často používané věci ani nahoru, kam byste na ně vůbec nedosáhli nebo kde byste je lehce přehlédli.
  • Pokud máte skříň v ložnici a nevstáváte s partnerem zároveň, pořiďte si praktické osvětlení uvnitř skříně. Drahou polovičku tak každé ráno nebudete muset budit rozsvícením centrálního světla v pokoji.
  • Sezónní věci uložte buď někam dozadu skříně anebo nahoru, ať vám zbytečně nezavazí, když je zrovna nepotřebujete.
  • Drobnosti a různé maličkosti si uspořádejte do malých zásuvek s organizéry nebo do malých krabiček. Praktická jsou speciální ramínka na kravaty, pásky, šperky a jiné doplňky.

Pokud si stále nevíte rady, nebojte se zeptat odborníků. Těmi jsou na vestavěné skříně v Brně a okolí Cascade-kuchyně.cz. Rádi vám poradí, jak nejlépe uvnitř vestavěnou skříň uspořádat, aby byl využitý celý prostor efektivně. Jejich šikovní a ochotní pracovníci přesně vědí, jaký prostor je potřeba na krátké věšení, jaký na dlouhé. Kolik centimetrů by ideálně mělo být mezi policemi a jak uspořádat zásuvky, aby bylo vše přehledné. I kolik místa byste si měli nechat na tu nejvrchnější polici. Poradí vám také s designem dvířek šatní skříně, aby přesně ladily do vašeho interiéru. Přijďte se k nim poradit a nechte si rovnou navrhnout tu ideální vestavěnou skříň i k vám domů.

Fotografie