Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Nepodceňujte vlhkost v domě! Začněte ji řešit ještě dnes

Téměř každý starší dům se potýká s nadměrnou vlhkostí a s ní souvisejícími potížemi, jako je opadávající omítka, solné výkvěty, plísně a mnoho dalších nepříjemností, které nemají vliv pouze na estetiku našeho domova, ale především mají negativní dopad na zdraví obyvatelů. Týká se to i vašeho domu? Pak byste neměli na nic čekat a měli byste začít tuto situaci ihned řešit.

Dopady zvýšené vlhkosti uvnitř domu však nemusí být na první pohled viditelné. Kromě estetických a zdravotních důsledků totiž existují také ty, které sice nejsou vidět, ale zato nás mohou při dlouhodobém zanedbání nejvíce ohrozit.

Při vzlínající vlhkosti se do zdiva dostávají kromě vody také soli, které mohou způsobit opadání omítky a postupem času také popraskání a rozpad zdiva. Pokud byste tedy nad nadměrnou vlhkostí ve vašem domě pouze mávli rukou, může v průběhu let dojít i k vážnému a nenávratnému poškození stavební konstrukce.  

Chcete-li pro sebe a svou rodinu to nejlepší, začněte ihned jednat. Existuje celá řada efektivních metod, které odstraňují vlhké zdivo a dokáží vás vlhkosti a jejich nepříjemných vlivů jednou pro vždy zbavit.

Mezi nejúčinnější metody se dnes řadí především sanace zdiva, která se může provádět několika způsoby. Ideální postup vám poradí specializovaná firma, která před zahájením prací provede důkladné obhlédnutí stavby a doporučí vám postup, který bude pro vás z dlouhodobého hlediska nejlepší.

Nezapomínejte, že stejně jako jakékoliv jiné práce, vyžaduje i sanace a vysoušení zdiva dodržování přísných pravidel a postupů, které mají následně vliv na její kvalitu. Vlastními silami můžete způsobit více škod než užitku, proto se raději obraťte na opravdové profesionály, kteří své práci rozumí.  

Fotografie