Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Jak mít dům zase krásný, když se na něm objeví graffiti?

Je graffiti umění, nebo vandalismus? Odpovědět na tuto otázku není snadné, protože záleží na úhlu pohledu. Když ho obdivujete na legální ploše, podivíte se nad tím, jak může někdo pomocí sprejů vytvořit tak impozantní umělecké dílo. Ale až se objeví na fasádě vašeho domu nebo na zděném plotě, změníte názor o sto osmdesát stupňů. Co si v takovém případě počít?

Graffiti svépomocí raději neodstraňujte

Odstranění graffiti není jednoduché. Rozhodně nestačí, když povrch přemalujete – barvy ze sprejů mají tendenci prosvítat, což platí také o stopách po lihových fixech. A přestože jsou běžně dostupné speciální odstraňovače, v praxi je těžké určit vhodný typ. Bez předchozích zkušeností může snaha o vyčištění dopadnout katastrofálně – spoustu utracených peněz a promarněný čas bez viditelného výsledku.

Odborníci vědí, jak na to

Naštěstí pro vás existují firmy, které se na čištění fasád od graffiti specializují. Poradí si nejen s barvou ze spreje, ale také nápisy provedené různými psacími potřebami, plakáty, nálepkami, zbytky od lepidla i jinými nečistotami.

Certifikovaný postup vede k vynikajícím výsledkům

Technici ze specializovaných firem využívají moderní certifikované postupy, díky kterým dosahují perfektních výsledků. Před uzavřením dohody o provedení práce by měli zdarma provést testování na vzorku znečištěné plochy.

Antigraffiti nátěr jako účinná prevence

Součástí komplexních čistících služeb je také aplikace antigraffity nátěru. Tento speciální nátěr chrání povrch před dalším znečištěním. Specifickými vlastnosti jsou hydrofobní efekt, nenasákavost a odolnost proti nečistotám.

Fotografie