Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Připravte se na nečekané – pojistěte své děti

Proč pojistit dítě?

Možná si říkáte, že pojištění rodičů stačí. Vaše dítě přece ještě nevydělává, proto nehrozí výpadek příjmů a není třeba tuto situaci nijak řešit. Někteří rodiče dokonce zastávají názor, že přemýšlení o potenciálních úrazech, je může skutečně přivolat. Jestli je toto tvrzení pravdivé nevíme, ale lepší je být připraven.

Jakékoliv zranění nebo vážné onemocnění dítěte může způsobit nečekané výdaje na několika frontách:

  • výdaje spojené s léčbou: nadstandardní léčba, rehabilitace, drahé léky,
  • výpadek příjmu: péče o dítě v rekonvalescenci, výdaje na hlídání dítěte,
  • výpadek budoucího příjmu: v případě trvalých následků u dítěte.

Na těchto třech příkladech vidíme, že nejde o výpadek příjmů u dítěte, ale o výpadek příjmů rodiče. Léčba může být zdlouhavá a jeden z rodičů se musí o dítě postarat v domácích podmínkách. Zaměstnavatel nemusí být k této nové situaci benevolentní a najde si náhradu. V případě trvalých následků bude možná nutná nepřetržitá péče, která je také velmi nákladná.

Úrazové nebo životní pojištění

Velká část rodičů sjednává svým dětem úrazové pojištění. Velkou výhodou je jeho nízká cena. Aktivní děti na sebe nabalují úrazy a je zde vysoká šance, že dojde k pojistnému plnění. Je-li vaše dítě aktivní, sportuje, jezdíte na výlety a často pobýváte v přírodě, tak na úrazové pojištění rozhodně nezapomínejte.

Životní pojištění máme spíše spojeno s dospělými osobami, na kterých závisí přežití rodiny. Málokdo tedy uvažuje o sjednání životka pro své děti. Životní pojištění je dražší, ale na druhou stranu pokrývá více nenadálých událostí jako invalidita, závažné onemocnění nebo smrt.

Podle statistik má většina pojistných událostí spojených s dětmi souvislost s úrazy. Pokud se vám nechce platit dražší životko, tak alespoň investujte pár stovek do úrazového pojištění, které pokryje nejčastější rizika.

Co se vyplatí pojistit

Trvalé následky úrazu jsou nepříjemné nejen pro dítě, ale také pro finanční situaci rodiny. Možná bude třeba zřídit bezbariérový prostor, nový automobil, vozíček nebo jiné pomůcky. Trvalé následky je možné pojistit v rámci životního i úrazového pojištění.

Na závažná onemocnění u svých dětí raději ani nemyslíme, ale v rámci finančního zabezpečení rodiny je třeba zvážit i tuto možnost. Závažná onemocnění lze pojistit pouze životním pojištěním.

Přečtěte si také Jak postupovat při úrazu v zahraničí nebo Jak se pojistit před dovolenou v zahraničí.

Fotografie