Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Jak na výhodné pojištění domácnosti? Pojistit si můžete i další majetek

V případě většiny lidí dnes můžeme téměř s jistotou říci, že mají nějaké pojištění majetku. Ve většině případů je to pojištění nemovitosti. Jestliže jste ale právě nyní v situaci, kdy si chcete pojistit svůj majetek a zvažujete rizika, která mohou váš majetek postihnout, dospějete snadno k tomu, že je vhodné pojistit si také domácnost. Kromě toho ale u majetkového pojištění můžete využít celou řadu dalších možností, jak majetek lze pojistit.

Každé pojištění musí mít správné parametry

Když budete řešit pojištění v souvislosti s vaším majetkem, myslete také na to, že pojistka musí odrážet skutečnou hodnotu vašeho majetku. Nestane se vám tak, že by vám pojišťovna krátila pojistné plnění, pokud už dojde ke škodní události. Pojištění domácnosti, které je opravdu kvalitní, je proto vždy to hlavní, na čem by vám mělo záležet. Takové pojištění by mělo zahrnovat už v základu:

  • Katastrofická rizika
  • Slevy či bonusy v podobě dalších pojistných produktů

Důležité je, abyste měli zahrnuto už v základní ceně vše, co by mohlo vaši nemovitost typicky postihnout. Může se jednat například o záplavy, úder blesku, tíhu sněhu, pád letadla a mnohé další. Také jsou zde zahrnující škody v souvislosti s krádeží vloupáním, vandalismem a podobně. Řada pojišťoven nabízí také různé slevy na další pojištění, případně dokonce dostanete nějaké bonusové pojištění zdarma. Například ERGO pojišťovna vám nabídne bezplatně pojištění občanské odpovědnosti.

Pojistit si lze i další majetek

Nemusí se jednat pouze o nemovitosti či domácnost, ale v případě majetkového pojištění si můžete nechat pojistit také vybavení kanceláře či ordinace, bazény a vířivé vany, tepelná čerpadla a další. Pojištění majetku se vám vyplatí také tehdy, pokud chcete chránit dům před požárem, povodní čí bouřkou, pokud vám či sousedovi vyteče voda z pračky a podobně. Jsou to i situace, kdy nedopatřením shodíte zboží v obchodě nebo třeba zraníte někoho při sportu.

Fotografie