Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Výhody bioklimatické pergoly

Přemýšlíte o výstavbě pergoly a procházíte si možná řešení? V dnešní článku se zaměříme především na takzvané bioklimatické pergoly. Jaké jsou její výhody a o jaký druh pergoly přesně jde? 

Co je bioklimatická pergola

Začneme tím nejdůležitějším. Již z názvu vyplývá, že nepůjde o úplně běžnou pergolu. Bioklimatická lamelová pergola je inovativní pergola, která je vybavena systémem s automatickým nastavením. Díky nejnovějším technologiím a rámům s vestavěným elektrickým pohonem, je použití snadné a využití takřka neomezené.

Velkou předností je úhel sklonu lamel, který můžete měnit dálkovým ovladačem, a to až o 135°. Název těmto pergolám dal pokročilý systém Bioclimatic, který poskytuje výraznou ochranu před přírodními podmínkami, především těmi povětrnostními. Chrání ale také před sluncem, sněhem i deštěm. Největší výhodou bioklimatické pergoly je ale její využitelnost po celý rok. Ať jsou teploty vysoké nebo nízké, na funkčnost ani estetiku nemají přírodní podmínky jakýkoliv vliv.

Jaká je funkce bioklimatických pergol

Za deště

Největším strašákem letní grilovačky je jednoznačně déšť. A nemusí se jednat jen o léto. Jaro i podzim jsou roční období, kdy je deště požehnaně. Bioklimatické pergoly na tento problém myslí a tudíž mají systémové žlaby, které odvádějí vodu pryč nohama pergoly.

Za slunce i za větru

Vítr také pohodě moc nepřidá, obzvlášť máte-li pohoštění na stole. Létají ubrusy i ubrousky. Nastavte si jednoduše lamely tak, že vám nebude vadit ani silný vítr. Stejný efekt využijete i u slunečních paprsků, jejichž intenzitu svícení si libovolně nastavíte.

Boční lamely jsou také užitečné v ochraně před UV zářením. Doporučujeme také podívat se na bioklimatické pergoly se dřevěnými žaluziemi. Jde o užitečné a velmi estetické žaluzie, které plní stejnou funkci jako zmíněné lamely.

Estetická pergola padne do každé zahrady jako ulitá

Řešíte, zda se pergola hodí k vašemu domu? U bioklimatické pergoly takový problém není. Hliníkové pergoly mohou mít jakýkoliv tvar i rozměr, stejně tak i lamely budou nastaveny dle vašich kritérií. Designově se jednoznačně hodí k moderním domům, ale neztratí se ani u tradičních českých stavení. Bioklimatická pergola bude ozdobou každé zahrady.

ZounekDeisgn - řešením jsou bioklimatické pergoly.

Fotografie