Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

SEDMA International s.r.o. - bezrámová posuvná okna a dveře.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Pořiďte svým dětem na zahradu vlastní hřiště

Máte velkou zahradu a chcete ji doplnit něčím, co potěší hlavně vaše děti? Taky jste jako malí toužili po svém vlastním dětském hřišti? Každé dítě potřebuje zdravý pohyb, který ho bude bavit. Pohyb na hřišti je navíc zábavná forma aktivit, kterou všechny děti naprosto milují. Malé děti potřebují neustále rozvíjet své motorické schopnosti a hřiště je pro tento účel ideální variantou. Díky vlastnímu hracímu prostoru na zahradě je alespoň přimějete vydržet dlouho na čerstvém vzduchu, což jim prospívá mnohem více než neustálé sledování televize. Na hřišti mohou trávit navíc čas i se svými kamarády.

Pokud se tedy pro hrací místečko na vaší zahradě opravdu rozhodnete, dbejte však zvýšené pozornosti při jeho výběru. Nejdůležitější je samozřejmě bezpečnost. Prvky hřiště vybírejte dle zájmu a věku vašich ratolestí, ale samozřejmě tak, aby je zvolené prvky bavili i za pár let a nestalo se tak z hřiště opuštěné místo. Jednotlivé elementy hřiště se dají samozřejmě zakoupit v běžných obchodech. Kusy bývají většinou vyrobeny z plastu, a proto bývají mnohdy nestabilní a dítě se při hrách na nich může i zranit. Raději volte kvalitní dřevěné kusy od specializovaných firem. Budete tak mít jistotu, že budou pořízené části hřiště pečlivě a precizně vyrobené a pro děti tím pádem i mnohem bezpečnější.

Vybavení takového dětského hřiště by mělo obsahovat houpačku, prolézačky, pískoviště, či také celé věže. Záleží samozřejmě na tom, kolik prostoru chcete tomuto využití věnovat. Ideální volbou pro umístění hřiště je prostředek zahrady či místo, kde je kolem dokola dostatek prostoru. Jednak proto, že tak na děti uvidíte z jakéhokoliv úhlu zahrady a také proto, aby při hrách nedošlo ke zranění kvůli nedostatku potřebného místa. 

Fotografie