Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Jak na terénní úpravy zahrad

Pokud máte v plánu rekonstrukci zahrady, jedním z prvních kroků jsou její terénní úpravy. Pro snadnější naplánování a pozdější realizaci je vhodné obrátit se na odborníky v oboru, zahradnickou firmu. Mají k takovým úkonům vhodné vybavení a zkušené pracovníky.

Zástupci firmy si s Vámi domluví schůzku přímo na místě realizace a navrhnou Vám možnosti, jak co nejlépe terén využít pro zahradní účely. Poté Vám poskytnou finanční a časový plán prací.

Pozemek je nutné srovnat a vymodelovat do potřebných tvarů. Firma má k tomu účelu mini bagr, který má mnohdy výhodu před většími stroji. Mini bagr tolik nezatíží pozemek, snadno jej upraví do plánovaných tvarů, rozhrne zeminu či naveze sypké materiály.

Modelace terénu ovlivní funkčnost zahrady, zejména díky vyspárování zahrady. Důležité je odvádění vody do kanalizace, či na jiné potřebné místo. Jde o to, zabránit stékání vody k domu. Další důležitou prací při tvorbě zahrady je rozmístění vrstev půdy tak, aby byla přístupná kvalitní ornice pro kořeny rostlin. A také založení trávníku je v této chvíli dobré promyslet a rozložit vrstvu kvalitního trávníkového substrátu. Na konec přijde na řadu výsadba rostlin a dokončovací práce.

Odborníci Vám také pomohou v případě rizikového kácení stromů, když jsou stromy příliš blízko u domu, nebo špatně přístupné. Možností kácení je více, dle situace. Je možné kácet stromy ze země, díky klínům a lanu se správně nasměruje pád stromu. V nebezpečných místech se používá horolezecká technika, kdy se strom ořeže přímo z koruny stromu. Bezpečnostní řez se provede dle stavu stromu, sundají se poškozené a nebezpečné větve. Zdravotní řez pomůže odstranit větve, které by mohly být nebezpečné do budoucna. Ke kácení dřevin je někdy potřeba zažádat o příslušné povolení u orgánu ochrany přídoy.

Pokud hledáte odborníky na zahradnické práce v Brně a okolí, obraťte se na nás s důvěrou. Jsme na trhu již 24 let a postaráme se o to, aby Vaše zahrada dostala tu nejlepší možnou péči. Váš pozemek upravíme přesně dle Vašich představ tak, abyste na něm trávili svůj čas spokojeně a mohli dál rozvíjet jeho možnosti.

Fotografie