Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Vybíráme okna pro pasivní domy

Hledáte vhodná okna pro svůj pasivní dům? Při výběru oken pro pasivní dům je velmi důležité zaměřit se na technické parametry okna – prostupnost tepla. Je více možností, jaká okna pro Váš dům vybrat. Ať už zvolíte variantu plastového či hliníkového okna, v obou případech velmi snížíte výdaje za energie.

Plastová okna do pasivních domů

Nabízíme speciální plastová okna do pasivních domů. Tato okna s vynikajícími tepelnými parametry Vám navrhneme pro Váš dům. Okna vhodná pro pasivní domy jsou v programu Zelená úsporám, což s sebou přináší velké finanční výhody. Naše firma VOJTAL Vám díky dlouhodobým zkušenostem s montáži, dokáže poradit s vhodným typem okna do vašeho domu.

Plastová okna, která nabízíme, splňují ta nejpřísnější kritéria. Navíc jsou tato okna vyrobena z recyklátu nebo z již jednou použitých oken, což velmi pomáhá snižovat ekologickou zátěž z výroby těchto plastových oken.

Hliníková okna do pasivních domů

Hliníková okna jsou žádaná především díky své odolnosti. Jsou mimořádně pevná, dlouho vydrží, vyžadují minimální údržbu, a navíc mají pěkný vzhled. Největší výhodou hliníkových oken je subtilnost rámů, profily oken jsou staticky silnější než jiné materiály, které se využívají pro výrobu oken. Je možné využít velmi úzké profily oken a mít ta z okna ničím nerušený výhled. Často se hliníková okna zabudovávají tak, aby jejich rámy byly plně skryté.

Hliníková okna se také velmi často používají z důvodu elegantnosti. Nejsou zbytečně zdobena, a tak skvěle zapadají do moderní architektury.

Díky všudypřítomným informačním technologiím v dnešní době, je možné plastová i hliníková okna ve Vaše pasivním domě otevírat skrze motor, který je umístěn skrytě v křídle okna. Nepotřebujete tak stoličku, abyste otevřeli okno v chodbě, které je příliš vysoko. Tento systém promění Váš domov v samostatně fungující jednotku. V případě, že jsou senzory a čidla umístěna správně, dokáže tento systém zavřít okna před bouřkou či vyvětrat vydýchaný vzduch v místnosti.

Pokud Vás naše nabídka pro Váš pasivní dům zaujala, naše firma je tu pro Vás. Nabízíme Vám kvalitní výrobky a kvalitní montáž, ale také individuální přístup a dostatek času na zpracování všech fází obchodní i realizační části. Pokud se rozhodujete pro okna do Vašeho pasivního domu, neváhejte nás kontaktovat. Hlavní oblast, ve které působíme je v okolí Ostravy, Třince, Havířova a Olomouce.

Fotografie