Články & návody

Zahradnická firma Skoupý - realizace a návrhy zahrad, zahradní architekt působící v Brně a okolí i po celé ČR

Vojtal prosklené konstrukce s.r.o. - hliníková okna a dveře do pasivních domů Ostrava.

INVIDA - nábytek do ložnice na míru. Skříně, postel, stolky...

Dokurzu.cz - semináře, školení a rekvalifikační kurzy z celé ČR.

HW - PANTY, spol. s r. o. - sanace zdiva technologií HW-SYSTEM.

Karissa Corp SE - revitalizace bytových domů Brno a okolí.

TOKAREX spol. s r.o. - anhydritové podlahy. Realizace po celé ČR.

Mít vše jako na dlani? S IP kamerami je to možné

Když se řekne kamerový systém, vybaví se nám především situace, ve kterých je potřeba zabezpečit například nějaký objekt nebo veřejný prostor, aby se předešlo různým nepříjemným situacím, často hraničícím se zákonem. IP kamery však mají mnohem širší využití, než se může na první pohled zdát.

Kde všude je lze využít?

Nejprve je nutné říci, že IP kamery se hodí spíše pro sledování menších objektů nebo jednotlivých místností než velkých hal a skladů. Může se jednat třeba o domácnost. Pokud například pracujete (ať už doma nebo na zahradě či dokonce v práci) a necháváte své děti nějaký čas bez dozoru, může vám IP kamera pomoci s dohledem nad každou nekalou či nebezpečnou situací, do kterých se děti můžou při nepozornosti dostat. Stejně tak můžete mít kontrolu nad svými domácími mazlíčky a zabránit jim v ničení zařízení ve vaší domácnosti. IP kamery dále najdou využití například v obchodních prostorách, bankách, na parkovištích, na soukromých pozemcích a podobně.

Jak IP kamery fungují?

IP kamera má svoji vlastní IP adresu a funguje na principu komunikace v počítačové síti prostřednictvím protokolu IP – Internet protocol. Od klasické web kamery se liší tím, že nepotřebuje připojení k počítači přes USB port. Obraz jejího záznamu lze sledovat lokálně i na dálku na jakémkoliv počítači a dnes i na chytrém mobilním telefonu, který má přístup k internetu. Po síti dokáže přenášet nejen obrazová data, ale také například detekci pohybu v obraze, přenos zvuku nebo digitální vstupy a výstupy (díky kterým lze spustit alarm nebo rozsvítit světla). Dále umožňuje ovládání natočení a zoomu.

Stejně jako výběr kamery je neméně důležitá volba správného místa, kam kameru umístit, aby její zorný úhel zabral požadovanou oblast. Podobné je to i s montáží a připojením kamery do internetové sítě.

Pokud vás téma IP kamer zaujalo, neváhejte navštívit web společnosti Unitel elektro s.r.o., která působí zejména v Brně a jeho blízkém okolí a zabývá se dodávkou a montáží IP kamer. Samozřejmostí je i následný servis a údržba vašich zařízení.

Fotografie